Täna, 7. oktoobril algab üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. 7.-22. oktoobrini toimub üle 150 IT ja programmeerimisteemalise tasuta ürituse, kus huvilised saavad roboteid programmeerida, virtuaalreaalsusega tutvuda, animatsioone ja mänge luua jpm.
Sel aastal viiendat korda toimuv üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week on rohujuuretasandi ettevõtmine, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lihtsal ja kaasahaaraval viisil ning tuua see lähemale meie igapäevaelule. Selle algatasid 2013. aastal Euroopa Komisjoni noored digitaalarengu tegevuskava nõustajad, tänaseks on Code Weekist kasvanud ülemaailmne ettevõtmine, kuhu on kaasatud ligi 50 riiki ning ühtekokku pea miljon inimest.
Programmeerimisnädala tegevusi Eestis koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA). „Code Week tähendab paljudes Eesti koolides põnevaid, spetsiaalselt sellele nädalale mõeldes tehtud töötube, et programmeerimise ja IT-ga esmast tutvust teha,“ ütles HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan. „Programmeerimisnädala tegevused varieeruvad 3D-kokandusest multifilmide tegemiseni, küberturvalisusest nutikodudeni, näidates ilmekalt seda, et IT on tõepoolest kõikjal meie ümber.“
Programmeerimisnädala raames toimub üle 150 ürituse pea kõikides maakondades, tegevusi viivad läbi koolid, lasteaiad, raamatukogud ning huviringid. Töötubades õpitakse animatsioone, mänge ning mobiilseid äppe looma, ehitatakse ja programmeeritakse roboteid, tutvutakse 3D-maailma ning küberturvalisusega, uudistatakse asjade internetti jpm. Kõik üritused on osalejatele tasuta.
Code Weeki raames jagas Google sel aastal välja stipendiume 60-le koolile 33-st riigist, sealhulgas ka kahele Eesti koolile - Narva Paju Koolile ning Tabasalu Gümnaasiumile.
Seotud lood
Täna toimub Brüsselis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise noortevaldkonna avaüritus „Nutikas pärastlõuna nutika noorsootööga“, mis toob kokku noorteküsimuste ametnikud EL liikmesriikidest ja programmeerimise suvekoolis osalevad noored. Ühiselt arutatakse, kuidas nutika noorsootöö abil noori veelgi enam kaasata ja proovitakse nutikate lahenduste loomist ka praktikas.
Mobiilimakselahendusi pakkuv ettevõte Fortumo ja elektroonilist muusikat viljelev Cartoon korraldasid 19. oktoobril programmeerimisnädala raames tudengitele töötoa, kus õpetati korraga nii muusika tegemist kui ka koodi kirjutamist.
Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus ja Tallinna Tehnikaülikool korraldavad õpilastele, noortele ning kuni 25 aasta vanustele üliõpilastele virtuaalvõistluse Küberolümpia 2017/ "European Cyber Security Challenge 2017" Eesti eelvooru.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.