Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus ja Tallinna Tehnikaülikool korraldavad õpilastele, noortele ning kuni 25 aasta vanustele üliõpilastele virtuaalvõistluse Küberolümpia 2017/ "European Cyber Security Challenge 2017" Eesti eelvooru.
“Täna on just see hetk, kus innustan kõiki noori astuma järgmine samm saamaks IT huvilisest kübervaldkonna spetsialistiks,“ ütles Tallinna Tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi dotsent Rain Ottis. „Eestile on oluline, et me ei jääks lootma ja logelema suurte maade IT lahendustele ja teenustele, vaid peaksime looma selle pealt lisaväärtust. Seega, miks mitte just küberturvalisuse vallas?”
Küberolümpia projektijuhi Birgy Lorenzi sõnul on küberohutuses viimastel kuudel toimunud mitmeid olulisi arenguid. „Nii riik kui eraettevõtted teevad koostööd, et leida meie hulgast parimad ja leida võimalused nende arendamiseks – on see siis õppekavaarendus, õppematerjalide loomine või Eesti ja rahvusvaheliste võistluste ning konkursside läbiviimine,“ kinnitab Lorenz.
“Küberolümpia auhinnaks ei ole mitte ainult rahvusvahelisel võistlusel osalemine, vaid sellega kaasneb ka ettevalmistav koolituspakett. Kümme noort inimest õpivad nii veebi kui ka nutitehnoloogia turvalisust, lahendama krüptomõistatusi, turvaliselt programmeerima, süsteemide turvalisust testima kui ka lihtsalt ennast paremini väljendama,” ütles Lorenz.
Võistluste keskne teema on kaitsta Suur-Utoopia tsivilisatsiooni Atlantist ja tema transpordisüsteemi küberrünnaku vastu. Ligipääs piirkonnale on keeruline tänu pidevatele tormidele – ei ole võimalik läheneda õhust ega merelt. Kohalik transport on sõltuvuses drooniliiklusest. Droonide võrku on viimastel aegadel tabanud pidevad rikked. Kogu Utoopia on halvatud, kui liiklus võrgus katkeb. Tõenäoliselt on toimumas suuremahuline küberrünnak vaenulike välisjõudude poolt. Võistlusülesandeks on võita tagasi kaaperdatud droonid ja saada võrk oma kontrolli alla.
Kvalifikatsioonivoor toimub 27.05-4.06 internetis ja lõppvõistlus 2017. aasta juulis Tallinnas, Eesti Infotehnoloogia Kolledžis.
Eelvõistlusel saab lahendada erinevaid ülesandeid 9 päeva jooksul, põhivõistlusel on selleks aega viis tundi. Põhivõistlusele pääsevad 10 noorema ja 20 vanema vanuseastme parimad.
Võistluskeeleks on inglise keel, sest keeleoskus on vajalik rahvusvahelisel võistlusel osalemiseks.
Lõppvõistluse ajal toimub ka rahvusvaheline Küberolümpia seminar, mis toob kokku õpilased, üliõpilased, õppejõud, õpetajad, teadlased, ettevõtted ja muud infotehnoloogia ning küberkaitse valdkonna huvilised.
Küberolümpia idee autor, ellukutsuja ja suurtoetaja on Kaitseministeerium. Peaauhinda, sõitu European Cyber Security Challenge 2017-le, toetab Eesti Interneti SA. Ürituse korraldab Tallinna Tehnikaülikooli Küberkriminalistika ja Küberjulgeoleku Keskus ja viib läbi RangeForce Eesti Infotehnoloogia Kolledžis.
Huvilised saavad registreeruda kuni 24. maini Küberolümpia 2017 veebilehel.
Seotud lood
1. novembril toimus Hispaanias, Malagas 15 Euroopa riigi noorte kübertalentide vahel jõukatsumine, millest väljusid eestlased 7. kohaga. Võistluse võitis Hispaania. Osalesid Austria, Küpros, Tšehhi, Taani, Eesti, Saksamaa, Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Liechtenstein, Norra, Rumeenia, Hispaania, Šveits ja Inglismaa.
Täna, 7. oktoobril algab üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. 7.-22. oktoobrini toimub üle 150 IT ja programmeerimisteemalise tasuta ürituse, kus huvilised saavad roboteid programmeerida, virtuaalreaalsusega tutvuda, animatsioone ja mänge luua jpm.
15. juulil peetakse IT Kolledžis Eesti suurimat kübertehnoloogia võistlust “Küberolümpia 2017”, kus 14-25-aastased noored selgitavad välja parima arvutisüsteemide kaitsja. Võistluse parimad esindavad Eestit oktoobris rahvusvahelisel küberturvalisuse võistlusel European Cyber Security Challenge Malagas, Hispaanias.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele