Tänasest kuni 27. septembrini viibib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt kokku pandud äridelegatsioon visiidil Singapuris ning Malaisias. Peamiselt tehnoloogia- ja iduettevõtete esindajatest koosnevat äridelegatsiooni juhib EASi nõukogu esimees Erki Mölder.
- Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp Foto: Raul Mee
EASi nõukogu esimees Erki Mölder tõi esile, et üle 600 miljoni elanikuga ja kiire majanduskasvuga Kagu-Aasia regiooni tõmbekeskus Singapur ning piirkonna suured ja ahvatlevad turud pakuvad ka Eesti ettevõtjatele palju võimalusi. „Singapur on Kagu-Aasia majanduskeskus ning rahvusvaheliselt oluline tipptehnoloogia- ja innovatsioonikeskus ja seega hea baas Eesti ettevõtetele, kes soovivad regioonis kanda kinnitada. Eestil on ka tihe koostöö Singapuri valitsusega e-riigi ülesehitamise vallas,“ sõnas Mölder. „Samuti soovime visiidiga tõsta Malaisia ettevõtjate teadlikkust meie IT-lahendustest ja e-residentsusest ning kutsuda neid Eesti kaudu Euroopasse laienema,“ lisas Mölder.
EASi Singapuri esinduse juhi Indrek Pällo sõnul on EASi Singapuri esinduse eesmärk aidata ettevõtetel leida uusi ärivõimalusi. „Juba praegu on käimas mitmed koostööprojektid ning Eesti ettevõtjate huvi regiooni vastu on suur, mida näitab ka äridelegatsiooni arvukus. Ka Singapuri ettevõtted huvituvad investeerimisvõimalustest Eesti tehnoloogia- ja idufirmadesse. Samuti on kasutamata potentsiaali Malaisias,“ lisas ta.
EAS korraldab visiidi käigus Singapuris ja Malaisias Eesti tehnoloogiasektorit tutvustavad seminarid, et luua ärivõimalusi Eesti ja Kagu-Aasia ettevõtete vahel. Samuti külastatakse Singapuri innovatsiooni ja tehnoloogia nädala (Singapore Week of Innovation and Technology) raames tehnoloogiakonverentsi Slush Singapore ning digitaalse ühiskonna teemasid käsitlevat konverentsi Innovation Labs World.
Visiidi raames avatakse Singapuris ühe tuntuima Eestist alguse saanud iduettevõtte Transferwise Kagu-Aasia kontor ning tähistatakse Eesti ettevõtte Funderbeam Kagu-Aasia tegevuse algust.
Äridelegatsiooni kuuluvad Biometric Dental, Brand Manual, Brightspark, Catapult.asia, Chaga Health, Change Bank, Convertal, Criffin R&D, Danabijak, e-Residency, Estateguru, Alfred&Partners OÜ (Estelon), EveryPay, Funderbeam, Gridio, Guardtime, HEAD Capital, Mindvalley, Nutshell Family Office, Robotex, Shipitwise, Timbeter, Toggl, Tolaram Group, TransferFriend, Transferwise ja Uniflex Systems.
EASi esindus tegutseb Singapuris alates möödunud aasta septembrist. Esinduse eesmärk on suurendada Eesti ettevõtete eksporti Kagu-Aasia riikidesse, kasvatada e-residentide arvu ja kaasata piirkonna välisinvesteeringuid. Eestil on Singapuris ka aukonsul Sonny Aswani, kes aitab omalt poolt kaasa Eesti ettevõtjate ärisuhete edendamisele regioonis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvaheline finantstehnoloogiafirma TransferWise teatas täna 280 miljoni dollarilise investeeringu kaasamisest. 2017. aasta alguses kasumisse jõudnud ettevõte keskendub hetkel Borderless virtuaalkonto teenuse arendamisele ning tegevuse laiendamisele Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna kasvavatel turgudel. Tulevikuplaanid hõlmavad laienemist Indiasse.
Maksevahendaja Transferwise’i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann müüvad SkyNewsi andmetel ettevõtte järgmises rahastusvoorus esimest korda firma aktsiaid.
Euroopa juhtiva finantstehnoloogiaettevõtte TransferWise aastatulu kasvas eelmisel majandusaastal 140%. Vastavalt auditeeritud majandustulemustele oli Transferwise’i kulumieelne tegevuskasum mullu 2 miljonit naela.
TransferWise toob turule eraklientidele mõeldud piirideta virtuaalkonto ja Mastercard deebetkaardi. Alates tänasest saavad esimesed tuhat TransferWise’i klienti uut teenust kasutada, lähinädalatel aga saavad veel tuhanded kliendid kutse deebetkaarti testida. Teenus avatakse kõigile soovijatele 2018. aasta esimeses kvartalis.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.