Kuna karmide nimedega regulatsioonid panevad pankadele hulga kohustusi, on Eesti pangad e-residentide suhtes ettevaatlikud, selgitab SEB panga väikeste ja keskmiste ettevõtete segmendi juht Edward Rebane Äripäevas.
- Edward Rebane Foto: Mihkel Nestor, SEB majandusanalüütik
E-residentsuse eesmärk on soodustada Eesti majanduse, teaduse, hariduse ja kultuuri arengut, luues võimaluse kasutada e-teenuseid Eesti digitaalse dokumendiga ka isikutel, kes ei ole Eesti residendid. Selle projekti ambitsioon on suur. Kindlasti on tegemist ideega, mis väärib suurt tunnustust ning tõstab Eesti mainet e-riigina.
Pangakonto avamine on e-residentidele pikk ning vaevanõudev protsess, kuna pangad on lisaks kohustatud koguma mitmesuguseid andmeid nii kliendisuhte loomisel kui ka hiljem kogu kliendisuhte jooksul. Pangad peavad kontrollima nii andmete õigsust kui ka tehinguid ning nende raha päritolu. Eksitused selles valdkonnas on viinud rahvusvahelisi panku viimastel aastatel ajaloo suurimate trahvide ja reputatsioonikahjudeni. Ning see on põhiline vastus küsimusele, miks Eesti pangad on e-residentide suhtes ettevaatlikud.
Seotud lood
Rahvusvaheliste maksete ettevõte Paymentwall ja Eesti e-residentsuse programm käivitavad koostöös uue teenuse Passport, mille abil saavad ettevõtjad kõikjalt maailmast asutada ettevõtte, millel on ligipääs erinevatele globaalsetele makseteenustele ja teistele rahvusvahelist ettevõtlust toetavatele teenustele.
Rahvusvaheline majandusajakiri Global Finance nimetas SEB eraklientidele ja äriklientidele pakutavad digitaalsed lahendused Eesti parimaks. Sama auhinna pälvis SEB ka Lätis ja Leedus. Eestis tunnistati SEB eraklientide digitaalsed lahendused parimaks juba neljandat aastat järjest.
Kui varem tuli pangakonto külastamiseks vältimata kontorit külastada, siis alates juuni algusest saavad kõik Eesti residendid avada LHV pangakonto viibides ise kasvõi teispool maakera. Pangakonto avamiseks on tarvis internetiühendust, veebikaameraga arvutit ja isikut tõendavat dokumenti.
24. augustil toimunud kolmeosalise tehingu käigus laienes Veriffi omanikering. Tehingu esimeses osas müüs Inbank Technologies OÜ 30 protsenti Veriffist ettevõtetele Wiser Financial Advisors OÜ, Hillstead Capital OÜ ja Kei Aar OÜ. Järgnevalt paigutasid investorid Veriffi 250 000€ lisakapitali. Kolmandaks toimus osakapitali vähendamine, mille käigus muudeti osaluste struktuuri. Optsioonide realiseerumisel kuuluks asutajale ja meeskonnale enamusosalus.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.