Samsungi teise kvartali käive ja kasum ületasid analüütikute ootusi. Tulemusi kergitas ettevõtte uue nutitelefoni S8 edu ja suurenenud nõudlus pooljuhtide järele, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Samsungi puhaskasum kasvas teises kvartalis 10,8 triljoni vonnini (9,6 miljardi dollarit) - analüütikud olid eeldanud 9,75 triljonit vonni. Müük kasvas võrreldes eelmise aastaga 20%, 61 triljoni vonnini.
Hoolimata headest tulemustest on Samsungil raske aeg. Samsungi aseesimees ja de facto juht Jay Y. Lee on pool aastat ettevõttest eemal olnud, sest tema vastu käib kohtulahing.
Vahepeal on Samsung välja lasknud uue eduka nutitelefoni S8, mis aitab taastuda Note 7 tagasikutsumisest saadud kahjust. Veel on firma investeerinud rohkem kiipide tootmisesse ja selles sektoris on ka nõudlus kasvanud, edastab Bloomberg.
Analüütiku Bryan Ma sõnul on uus nutitelefon aidanud ettevõtte jalule, kuid põhjuseid on teisigi, näiteks on Samsung teinud edusamme kõvaketaste ja kuvarite tootmisel ja müügil.
Tulemuste peale tõusis Samsungi aktsia 1,6% ja on tõusnud rekordi lähedale.
Aseesimehega seotud vandekohtu otsus peaks selguma järgmisel kuul.
CNNi andmetel võib see olla esimene kord ajaloos, mil Samsungi kasum ületab Apple´i oma: viimane avaldab oma tulemused reedel ja Reutersi prognooside järgi jääb kontserni ärikasum 10,5 miljardi dollari juurde (Samsungil 12,6 miljardit dollarit).
Seotud lood
Lõuna-Korea elektroonikatootja Samsung, mille endisele juhile Lee Jae-yongile mõisteti augustis viieaastane vanglakaristus, sai uued juhid.
Tehnoloogiaettevõtluse edukus peitub suurte ja väikeste ettevõtete oskuses teha koostööd, selgus rahvusvahelise analüüsiettevõtte CCS Insight ja Samsungi uuringutel põhinevast raportist.
Samsung võib vähemasti praegu rõõmustada, kuna ettevõtte uue lipulaeva Galaxy S8 eeltellimuste arv ületab ootuseid, kirjutas Äripäev.
Kuna inimesi, kes esimest korda nutitelefoni soetavad, jääb järjest vähemaks, on Apple’i ja Samsungi konkurents muutunud aina karmimaks, kirjutas Äripäev.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.