Täna kogunes Kadriorus president Kersti Kaljulaidi kutsel nõukoda, mille liikmete ülesandeks on kaasa mõelda ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kampaanias. Kampaania aktiivse faasi avasündmus toimub sel neljapäeval New Yorgis.
- Linnar Viik Foto: Marko Mumm
„Eesti eesmärk saada ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks on julge samm – see näitab, et oleme valmis lisaks Eesti ja meie piirkonda puudutavatele küsimustele võtma vastutust või vähemalt seisukohta üleilmsetel teemadel. Meie välispoliitiline ambitsioon ja panus ei peaks piirduma ainult lähiriikidega. Liikmeks saamist tuleb näha kui võimalust suurendada Eesti välispoliitilist jalajälge ning saada juurde sõpru, mida meiesugusel väikeriigil ei saa kunagi liiga palju olla,“ ütles kampaania patroon president Kaljulaid nõukoja kohtumisel.
Eesti on juba 2005. aastal otsustanud kandideerida ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021. Julgeolekunõukogu on ÜRO mõjukaim keham.
Riigipea lisas, et ÜRO JN mittealalise liikme staatuse pälvimine ei saa olla kitsalt ühe ministeeriumi või osakonna projekt, vaid sellesse saavad ja peavad panustama erinevad osapooled. „Kampaania vajab nii Eestis kui maailmas kaasamõtlejaid ja eestkõnelejaid, et saavutada kandepinda ja olla nähtav. Nõukoja liikmed saavad sellesse omal moel panustada,“ sõnas riigipea.
Vabariigi Presidendi kutsel on nõukoja liikmeteks Hannes Hanso, Andres Herkel, Marina Kaljurand, Eerik Niiles Kross, Marko Mihkelson, Marianne Mikko, Lauri Mälksoo, Mart Nutt, Urmas Paet, Andres Tarand ja Linnar Viik.
Seotud lood
Aafrika Liidu infotehnoloogia arengu eest vastutav volinik Amani Abou-Zeid ei taha hästi uskuda, et eestlasi on ainult 1,3 miljonit.
Ettevõtted ei ole arendustegevusi planeerides juhindumas pelgalt teadusest ja tehnoloogiast ega klientide vajadustest, vaid sellest, mida regulaator tahab, selgitas IKT Aastakonverentsil esinev IT visonäär Linnar Viik asjaolu, mille peale juht peab mõtlema, kui ta peab plaani lähimaks kolmeks kuni viieks aastaks ning tahab, et IT investeeringud oleksid tasuvad ja strateegiliselt mõjukad.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.