Juuni keskel toimunud intelligentsete transpordisüsteemide (ITS) Euroopa kongressil Strasbourgis Prantsusmaal osales üle 2800 ITS-organisatsioonidega seotud spetsialisti. Kongressil käis valdkonna kohta teadmisi kogumas ning kontakte loomas ka Eesti delegatsioon.
- Foto: http://strasbourg2017.itsineurope.com
Üritusel toimus üle 100 sessiooni ja töötoa. Põhiteemadeks olid mobiilsusteenused (piiriülene mobiilsus), satelliittehnoloogiad, transpordivõrgustike areng, ühendatud ja isejuhtivad sõidukid, järgmise põlvkonna kullerteenused jm.
Eesti delegatsiooni kuulus 6 ITS Estonia võrgustiku esindajat. ITS Estonia on transpordi innovatsiooni koostöövõrgustik, mis koondab erinevaid ITS valdkonna osapooli nii avalikust, era- kui ka kolmandast sektorist. Võrgustiku koordinaator Maarja Rannama ütles, et kongressil osalemine andis taaskord kinnitust, et ka Eestis liigutakse ITS koostööplatvormi loomisega õiges suunas: „Tore oli näha, kuidas era- ja avaliku sektori vahel räägitakse avatud kaartidega. Uuritakse tehnoloogiaid ja võimalusi - see aitab omakorda kaasa innovaatiliste riigihangete läbiviimisele ning lahenduste tekkele.“
Tarkvaraettevõtte Ecofleet Eesti juhi Jaanus Truu sõnul olid kongressi ettekanded väga professionaalsed ning avasid ITS-i valdkonna arengu uusi aspekte. „Messiala oli informatiivne ning sain konkreetseid koostööettepanekuid. Olen kindel, et nii mõnedki neist realiseeruvad. Huvitav oli kuulda uutest ärimudelitest nagu TaaS ehk Tax as a Service.“
Piirilahendustega tegeleva GoSwift-i juhatuse liige Madis Sassiad nentis, et hoiab iga sarnase külastusega kokku umbes aastajagu mõttetööd. „Kongressil oli esindatud enamik ITS-valdkonnaga tegelevaid organisatsioone, mis pakub häid võimalusi kontaktide loomiseks. Huvitavad olid ka uute tehnoloogiate demonstratsioonid – näiteks oli võimalus sõita isejuhtiva auto tagaistmel reaalses liikluses ning näha kohapealseid targa sadama lahendusi.“
Maanteeameti ITS projektijuhi Kristjan Duubase sõnul saadi kongressilt uusi kontakte ja mõtteid tuleviku osas. „Kohtusime konverentsi näitusel mitmete liiklusjuhtimise ja liiklusandmete lahenduste pakkujatega seoses vajadusega Eestis kaasajastada liiklusega seotud teenuseid. Et olla tark tellijana, on oluline teada, missugused teenuseid on turul olemas ja kuidas teised teede valdajad neid kasutavad.“ Maanteeameti esindajad kasutasid võimalust suhelda ka Skandinaavia maanteeametite kolleegidega Taanist, Rootsist ja Soomest.
AS Nortali targa sadama lahenduste hoidja Kristina Valter leppis juba enne kongressi mitmeid kohtumisi kokku. „Läksin konkreetsete küsimustega ning sain enda jaoks palju väärtuslikku infot. Soovitan koostööpartneritel ka ITS kongressil osaleda.“
Järgmise aasta septembrikuus tahab võrgustik suuremas koosseisus osaleda Kopenhaagenis toimuval maailmakongressil, kuhu oodatakse üle 10 000 osaleja 100 riigist.
ITS Estonia võrgustiku delegatsiooni osalemise kongressil korraldas Eesti IKT klaster.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
26. augustil tegid Eesti esimesed isejuhtivad väikebussid selleks korraks oma viimased sõidud, et pilootprojekti järel sõidutee trammidele tagasi anda. Kokku sõitsid Eesti ELi nõukogu eesistumise raames Tallinnasse toodud bussid kuu ajaga 1300 kilomeetrit, vedades 22 tööpäeva jooksul ca 5500 huvilist marsruudil Kultuurikatel – Mere pst.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.