Elisa lõpetas täna eelmise aasta lõpus alustatud 4G võrguehituse töödega Tallinna katmisel teise sageduskihiga. Võrk sai täies mahus tihendatud ja edaspidi saavad Elisa kliendid pealinnas kasutada senisest kuni 2,5 korda suurema kiirusega 4G internetti.
Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnul sai klient 4G teise sageduskihi lisandumisega juurde kuni 2,5 korda suuremad interneti kiirused ning seeläbi on veelgi mugavam tegeleda oma lemmiktegevustega internetis – olgu siis tegemist suhtlusvõrgustike kasutamisega, video vaatamisega või siis ka muud laadi asjatoimetuste või hobidega.
Elisa lisas teise sageduskihi võrgutööde raames täiendavat lisamahtu 79-le olemasolevale tugijaamale Tallinnas. Tugijaamad said juurde täiendavad raadiomoodulid ja vajadusel ka antennid. „Kui varem oli Elisa 4G võrk Tallinnas 800 MHz sagedusega, siis teise kihi ehitasime valdavalt 1800 MHz ja kolmanda kihi 2600 MHz sagedusega,“ täpsustas Toomas Polli. Elisa eesmärgiks on turule tuua 5G internet ning erinevate sageduste ühendamisega liigub ettevõte uue tehnoloogia turule toomise suunas.
„4G võrgu teise sageduskihiga kattis Elisa 75% Tallinnast ehk siis selle osa pealinnast, kus võrgukoormus on suurem ning mobiilset internetti ka rohkem kasutatakse,“ lausus Toomas Polli. „Mõnda piirkonda samas pole mõistlik teist sageduskihti ehitada ning teisalt jälle on kohti, kuhu lisasime isegi kolmandat sageduskihti. 4G võrgu lisamahtu tuli juurde ühtlaselt kogu Tallinnas.“
Täiendava võrgumahu lisandudes pakub Elisa kliendile kiiruseid, mis ulatuvad reaalselt umbes 175 – 200 ning teoreetiliselt kuni 225 megabitini sekundis. Kolmanda kihi puhul on vastavad näitajad juba 375 ja reaalselt terminali olemasolul kuni 350 megabitti sekundis.
Elisa 4G internet katab täna 97% Eesti territooriumist ning võimaldab kvaliteetset levi ka siseruumides.
Seotud lood
Täna tuli Elisa välja uute roamingu lahendustega, mille välja töötamisel lähtuti klientide soovidest ja reisimisharjumustest. Olemasolevatel Elisa klientidel säilivad tänased paketid, juurde tulid võimalused asuda kasutama Euroopa nutipakette, Põhjamaade nutipakette või turul ainulaadset Soome nutipaketti.
Eesti esimene „tarkade“ riiete projekt, kus „tark“ hobuse tekk edastab väärtuslikku infot rõivatootjale, sai alguse Elisa ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostöös.
Starman ja Elisa avasid 10. mail Eestis uue põlvkonna fiiberoptilise 10G võrgu, hakates koostöös Nokiaga esimese operaatorina Euroopas pakkuma 10G EPON tehnoloogial põhinevat ülikiiret internetiühendust.
Elisa jätkab eelmise aasta lõpus alustatud 4G võrgueehituse töödega Tallinna katmisel teise sageduskihiga. Jaanipäevaks on võrk täies mahus tihendatud ja edaspidi saavad Elisa kliendid pealinnas kasutada senisest kuni 2,5 korda suurema kiirusega 4G internetti.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.