Pärast seda, kui Amazon teatas, et ostab Whole Foodsi, tõusis ettevõtte aktsia sedavõrd, et Amazoni juhil Jeff Bezosel on vaid veidi puudu, et saada maailma rikkaima inimese tiitel.
Pärast Whole Foodsi ostu uudist tõusis Amazoni aktsia sedavõrd, et Bezose rikkus suurenes 1,8 miljardi dollari võrra. See tähendab, et Bezose varade koguväärtus on nüüd Bloombergi andmeil 86,4 miljardit dollarit ehk 5 miljardit vähem kui Microsofti asutaja Bill Gatesi puhul.
Bezos on viimasel ajal olnud väga keskendunud sellele, et Amazoni laiendada ning see annab alust arvata, et ka tema rikkus kasvab. See-eest Gates, kes pole alates 2000. aastast enam Microsofti juht, on lubanud, et jagab enamuse oma rikkusest laiali. Samas omab Gates 2% Microsoftist, mis tähendab, et tegelikult tema varandus siiski ka kasvab.
Samas tasub märkida, et ka Bezos on huvitatud heategevusest ning säutsus eelmisel nädalal Twitteris, et ootab soovitusi, missuguseid valdkondi võiks toetada.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
T.Rowe Price Global Technology Fund, mis panustas suurelt Teslale ja Amazonile, mil need "ebaseksikad“ olid, muretses portfelli uued tõusuaktsiad.
Amazoni asutaja ja tegevjuhi Jeff Bezose varandus ületas neljapäeval tänu ettevõtte aktsia tõusule mõneks tunniks 90 miljardi dollari piiri ning tegi temast maailma rikkaima inimese, tõugates troonilt Microsofti looja Bill Gatesi.
Aktsiaturgudel pole augustis midagi erilist toimunud, aga on üks ettevõte, millel tasub silm peal hoida. Selleks on Amazon, kirjutab MarketWatch.
Tehisintellekt, masinõpe ning robootika on valdkonnad, mis on osutunud investorite jaoks ülimalt tulusaks. Kõik sektorid on ületanud üldise turu tootlust ning nende hulgast tasub otsida ka uut Apple'it või Amazoni.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.