Tele2 Eesti ostis märtsis võrgufirma ST-Network ning suurendas nii enda mahtu seni vähekasutatud sagedusalas, mis võimaldab telekomifirmal suuremates linnades sidekiirust kasvatada.
Ostutehingu taga oli Tele2 soov viia enda 4,5G-võrk uuele 4,75G tasemele, et teenindada suuremaid andmemahte. ST-Network OÜ ostuga sai Tele2 juurde lisamahtu 2300 megahertsi sagedusalas.
Teised operaatorid selles sagedusalas ei tegutse. "Näeme sellel sagedusel tulevikutehnoloogias tohutut potentsiaali," ütles Tele2 tegevjuht Argo Virkebau.
"Uue sageduse hankimisega kindlustame veelgi oma positsiooni ja oleme tulevikutehnoloogiaks valmis. 4,75G-võrguga on võimalik saavutada selliseid kiiruseid nagu gigabitt sekundis, seega oleme vaid sammu kaugusel 5Gst," rääkis ta.
Märtsis telekomifirma omandusse läinud ST-Network asutati veidi vähem kui aasta tagasi, kui see eraldus elektroonika- ja sidefirmast Sonictest. Müügitehingu sõlmimiseni tüüris firmat Sonictesti juht Imre Kuus. Praegu käib ühinemisprotsess, mille järel ühineb ST-Network Tele2ga ning eraldiseisev äritegevus lõppeb.
Uut sagedust hakkab Tele2 kasutama suuremates linnades – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas –, kus koormused on suured, nii et suuremad mahud suurendavad ka keskmist kiirust ning tõstavad levikvaliteeti, märkis ettevõte.
Seotud lood
Tallinna Direktorite Klubi andis Estonia teatris üle preemia “Noor Juht 2017”, kelleks kuulutati Tele2 Eesti tegevdirektor Argo Virkebau.
Superministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke võitis Tele2. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.
Tele2 pikaajaline tegevdirektor Argo Virkebau hakkab aprillist tööle Ekspress Meedia tegevjuhina.
1. juunist saavad Tele2 kliendid kasutada oma paketis sisalduvaid kõne-, SMSi ja internetiteenuseid kõigis 31 Euroopa Majanduspiirkonna riigis nagu koduturul. Lisaks hakkab ettevõte esimese operaatorina Eestis pakkuma piiramatute mahtudega sidepaketti.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.