• 17.05.17, 17:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Telekommunikatsioonipäev: 10 põnevat fakti mobiilide ja interneti kohta, mida sa ei teadnud

Täna tähistatakse maailmas rahvusvahelist telekommunikatsioonipäeva, mille puhul Tele2 tootedirektor Katrin Aron valis sidetehnoloogia kohta välja 10 kummalist ja huvitavat fakti. Näiteks, miks lasti hiirtel sidekaablitega maiustada ja mis meeletu spämmikogusega meid iga päev tegelikult rünnatakse.
Telekommunikatsioonipäev: 10 põnevat fakti mobiilide ja interneti kohta, mida sa ei teadnud
  • Foto: Helena Evert, Tele2 Eesti personalidirektor
Katrin Aroni sõnul tähistas telefon märtsis oma 141. sünnipäeva ning praeguseks on sellest saanud kõige kasumlikum leiutis USA ajaloos.
„Praegu on 99,8 protsendil eestlastest mobiiltelefon. Keskmiselt teevad nii Eesti mehed kui ka naised kuus sadakond kõnet, kuid õrnem sugu räägib tunduvalt pikemalt. Keskmiselt kasutavad eestlased mobiiliga kolm gigabaiti internetti kuus,“ rääkis Aron.
10 põnevat fakti sidetehnoloogia kohta
1. Telefoni leiutaja Alexander Graham Bell soovis helistamisel kasutada väljendit „Ahoy“, aga legendaarse leiutaja Thomas Edisoni „Hello“ jäi peale. Esimese SMSi „Merry Christmas“ saatis tarkvarainsener Neil Papworth 1992. aastal.
2. Algsete telefoniliinide kaableid järjestati selle põhjal, kas need maitsesid hiirtele. Mida suupärasem kaabel, seda vähem seda kasutati.
3. 1,3 sentimeetri jämedune kaasaegne sidekaabel mahutab miljon fiiberoptilist kiudu.
4. Inimesed kulutavad maailmas telekommunikatsiooniseadmetele ja -teenustele triljon dollarit aastas.
5. Kõige levinum eesmärk, milleks mobiili kasutatakse, on kella vaatamine.
6. Internetis on praegu 47 miljardit veebilehte, sealhulgas ka esimene, ligi 27 aastat tagasi loodud CERN teaduskeskuse leht.
7. Hinnangute kohaselt saadetakse 2017. aastal 269 miljardit e-kirja, millest 86 protsenti on rämpspost.
8. 2017. aastal tehakse ligi 1,2 triljonit fotot.
9. Facebookil on ligi 1,9 miljardit kasutajat, mis teeks sellest kõige suurema rahvaarvuga riigi.
10. 2016. aastal laaditi äppe alla 90 miljardit korda.

Seotud lood

Uudised
  • 22.05.17, 21:11
Andmehäkil loodud IT-lahendus viib seni kalli pildi- ja isikutuvastuse vabavarana massidesse
Nädalavahetusel toimunud Garage48 ja Tele2 korraldatud Baltikumi ühel suurimal ava- ja suurandmete häkkimismaratonil „Baltic Open & Big Data 2017“ võitis peaauhinna projekt „Passport Eye“, mis tuvastab automaatselt isikut tõendavaid dokumente.
Uudised
  • 11.05.17, 13:01
Mobiilifirma tahab inimeste asukohaandmeid riigiga jagama hakata
Eesti riik saaks suurandmeid ning selle ühe osana ka mobiilikasutajate liikumismustreid analüüsides luua palju efektiivsema kommunaal- ja transpordisüsteemi, märkis Tele2 juht Argo Virkebau.
Uudised
  • 08.06.17, 23:34
Suurtehing: Eesti jalgpall sai võimsa süsti
Täna allkirjastasid Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim ja Tele2 tegevdirektor Argo Virkebau järgmiseks kolmeks aastaks 120 000-eurose sponsorlepingu.
Uudised
  • 02.05.17, 08:00
Tele2 läheb muudatustega kaasa varem
1. juunist saavad Tele2 kliendid kasutada oma paketis sisalduvaid kõne-, SMSi ja internetiteenuseid kõigis 31 Euroopa Majanduspiirkonna riigis nagu koduturul. Lisaks hakkab ettevõte esimese operaatorina Eestis pakkuma piiramatute mahtudega sidepaketti.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.24, 15:13
Lahendus ettevõtte juhile võlgade haldamiseks – Infopanga võlaregister
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus. Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele