Väljaande Laptop Magazine avaldatud paremate ja halvemate sülearvutitootjate edetabelis kukkus võrreldes eelmise aastaga enim Apple.
Väljaanne reastab kvaliteeti, uudsust, kasutajatuge, disaini ning hinda silmas pidades kümme suuremat sülearvutitootjat.
Nimetatud edetabelit on tehtud 2010. aastast ning kõigil kordadel on esikohal trooninud Apple. Uues pingereas on ettevõte kukkunud aga suisa 5. positsioonile. Väljaanne kirjutab, et Apple’i toodangule anti eelmisel aastal pigem tagasihoidlikke hinnanguid, samuti on Apple’i sülearvutid väga kallid ning neil pole piisavalt porte ehk kasutaja on vaat et sunnitud ostma adapteri.
Missuguseks kujunes aga Laptop Magazine’i 10 suure arvutitootja lõplik pingerida?
Lenovo. Esimese koha hõivas Lenovo, kelle eelmisel aastal toodetud arvutitest üle poole said Laptop Magazine’i andmeil viie palli skaalal neli palli või enam. Lenovote puhul tuuakse esile hea kestvusega aku kui ka ilus disain.
Asus. Asuse puhul märgib väljaanne eeskätt head hinna ja kvaliteedi suhet, samuti ilusat ja pilkupüüdvat disaini.
Dell. Kolmandale positsioonile maandus Dell, kelle puhul juhitakse tähelepanu edasiminekule disainis kui ka arvutitele antavale pikaajalisele garantiile.
HP. HP puhul kiidab väljaanne HP Ultrabooke ning samuti pikka garantiiaega.
Apple. Kuigi MacBookid on õhukesed, võimsad ja ilusad, käib arvuti soetamine paljudele inimestele siiski üle jõu. Apple’i kasutajatugi ja garantiiaeg ei kannata väljaande hinnangul teiste arvutitootjatega võrdlemist ning vajavad parendamist.
Acer. Acer sai parimad punktid kasutajatoe valdkonnas, samuti pakub ettevõte soodsaid arvuteid. Küll aga on toodetele antav keskmine hinne üsna keskpärane.
MSI. MSI pakub laia valikuid sülearvuteid mänguritele. Kuigi MSI seadmed on võimsad, on kasutajatugi väga tagasihoidlik, leiab väljaanne.
Razer. See arvutitootja on kaasatud esmakordselt nimistusse ning maandus sedapuhku kaheksandal kohal. Razer toodab sülearvuteid arvutimängude sõpradele, samuti on valikus mõned Ultrabookid. Kuigi kvaliteet on neil pigem hea, on tehniline tugi taas kehv.
Samsung. Eelviimaselt kohalt leiame Samsungi, mis andis välja mõned uued ja uuenduslikud Chromebookid, ent hinnangud neile on pigem keskpärased. Kasutajatugi on samuti kehvapoolne.
Microsoft. Viimasel ehk 10. kohal on Microsoft, kuna ettevõte ei tulnud eriti millegagi Laptop Magazine’i testperioodil välja. Ainus, mis ettevõttelt välja tuli, oli Surface Book with Performance Base, mis polnud võrreldes eelmise mudeliga eriti uuenduslik. Kuigi Laptop Magazine kirjutab, et Microsoftil on mõningaid häid sülearvuteid, on need äärmiselt kallid.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
USA tehnoloogiahiid Apple liikus Soome idufirma Bedditi ostuga sügavamale tervisesektorisse.
Apple'i tooteid müüv ja hooldav Valge Klaar on niinimetatud iMaailma fännide lemmik Eestis. Heiti Kenderi asutatud firma on aga avalikkusele märkamatult liikunud ühe Eesti mõjukama suurärimehe Margus Linnamäe haardesse, kirjutab Äripäev.
iPhone 7 oli esimeses kvartalis maailma enimmüüdud nutitelefon, teatas analüüsifirma Strategy Analytics kolmapäeval.
Jaapani finantsväljaanne Nikkei kirjutab, et 2018. aasta toob kolm uut iPhone’i, vahendab CNBC.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.