• 30.03.17, 13:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

CGI lõi ühtse euromaksete piirkonna (SEPA) jaoks uue kiirmaksete lahenduse

CGI loodud uus kreeditkorraldusega kiirmaksete lahendus pakub Euroopa pankadele ja makseteenuse pakkujatele reaalajas kiirmakseid, mis jõuavad ühelt arvelt teisele sekunditega. Ühtlasi aitab uus süsteem vältida rahapesu- ja pettuste võimalusi.
CGI lõi ühtse euromaksete piirkonna (SEPA) jaoks uue kiirmaksete lahenduse
  • Foto: CGI Eesti
„Täna on olukord selline, kus Euroopa makse standardi järgi jõuab raha saaja kontole hiljemalt järgneval arvelduspäeval ja seda kõikjal Euroopas. Selline ülekannete tempo ei sobi kokku tänapäeva majanduse ning äri põhimõtetega, kus hinnatakse kiiret tegutsemist ning kiireid otsuseid,“ sõnas CGI Eesti äriarendusjuht Mart Mäe. „Tulime SEPA kiirmaksete lahendusega välja, kuna Euroopa pankade ja makseteenuse pakkujate huvi teenuse vastu on suur. Loodetavasti liitub lähiajal enamik Euroopa Liidu pankasid ning makseteenuse vahendajaid uue süsteemiga, et pakkuda klientidele parimat teenust ja vähendada olemasolevate pangamaksete süsteemide koormust.“
Klientide jaoks ei hakkaks Mäe selgituste kohaselt SEPA kiirmakse tegemine tähendama lisakulu, kuna ühtses euromaksete piirkonnas kehtivad piiriülestele maksetele samasugused tingimused nagu riigisisestele maksetele. See tähendab, et piiriülese SEPA makse teenustasu peab olema sama suur kui riigisisese makse tegemisel ja pangad ei tohi raha saaja käest võtta lisatasusid.
„SEPA maksete lahendust võib kasutada eraldiseisva süsteemina reaalajas andmetöötluse jaoks või pangas juba kasutusel oleva suurema SEPA töötlemissüsteemi täiendamiseks,“ lisas Mäe ja selgitas, et lahendust saab pakkuda klientidele ka osana CGI kõiki makseid hõlmavast süsteemist, kui soovitakse parandada või välja vahetada oma olemasolevat maksete töötlemise süsteemi.
Mäe kinnitusel pakub CGI reaalajas SEPA maksete lahenduse 24/7 teenust nii akreditiivi avajapankadele kui ka akreditiivi järgi raha saavatele pankadele. Teenus hõlmab mitmesuguseid võimalusi, sh CGI pangakaitselahendust, mis võimaldab tehingute jälgimise kaudu pakkuda kaitset rahapesu ja pettuste vastu. CGI reaalajas SEPA maksete lahendus kasutab uusimaid (avatud koodiga) tehnoloogilisi võimalusi, kaotades sel moel vajaduse soetada kolmandate poolte kalleid litsentse.
CGI Eesti (www.cgi.ee) kuulub 1976. aastal loodud CGI Gruppi, mis on maailmas suuruselt viies sõltumatu infotehnoloogiateenuste ja äriprotsessiga seotud teenuste ettevõte. Kontsernis on ligi 68 000 töötajat. Ettevõte pakub professionaalset äri- ja IT-nõustamist, süsteemide integreerimist, rakenduste arendamist ja hooldamist, taristu haldamist ning veel 150 IP-põhist teenust ja lahendust.

Seotud lood

Uudised
  • 21.02.17, 08:03
Informaatikavõistluste tulemused
Läinud nädalavahetusel kogunesid Tartusse ligi 100 Eesti parimat noort informaatikut, et pidada maha kahe üle-Eestilise informaatikavõistluse finaalid.
Uudised
  • 09.06.16, 10:20
Selgusid parimad IT-naljad
8. juunil selgusid IT-ja äriteenuste ettevõtte CGI Eesti AS korraldatud meelelahutuslikul konkursil „itinali“ parimad IT-teemalised naljad.
Uudised
  • 13.11.16, 20:42
1 küsimus: Mida teha, et IT-sektoris tööjõukriisi lahendada?
Äripäev küsis selle aasta IKT valdkonna TOPi ettevõtetelt arvamusi tööjõukriisi lahendamise kohta. 30 ettevõtte esindaja poolt esitatud vastustes esines enim kordi võõrtööjõu sissetoomine erinevate rõhuasetustega ja hariduse teema, kuid oli mõtteid oli veel teisigi.
Uudised
  • 16.12.16, 15:30
Galileo hakkas tööle
Euoopa Komisjon andis teada, et eile alustas tööd Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteem Galileo, mille arendamisse on oma panuse andnud ka eestlased.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 13:50
Ekspert: Eesti firmad on avastamas andmebaaside pilvemigratsiooni strateegilist potentsiaali
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele