Eesti koolid ja lasteaiad ka lähitulevikus omandada soodustingimustel õppetööks vajalikku tarkvara. Selleks uuendasid Microsoft ja Haridus- ja Teadusministeerium sõlmitud raamlepingut, mille eesmärk on arendada õpetajate ja õpilaste digipädevust ning toetada digikultuuri integreerimist õppeprotsessi. Kolmeks aastaks sõlmitav tarkvara raamleping koolide ning Microsofti partnerite vahel sõlmitakse 2017. aasta jooksul. Praegused partnerlepingud Microsofti, Microsofti Eesti partnerite ning koolide vahel lõppevad selle aasta lõpus.
„Microsofti eesmärk on võimaldada igal õpilasel rohkem saavutada,“ sõnas Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane. „Meie missioon on luua haarav ning põnev õpikeskkond, mis aitab kaasa eluliselt vajalike oskuste omandamisele, abistab õpilasi kui ka õpetajaid ning panustab elukestvasse õppesse. Mida atraktiivsem on õpikeskkond, seda rohkem on õpilased motiveeritud õppima.”
Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Andres Ääremaa tervitab ettevõtete algatusi osalemaks tugevamalt ühiskonna arendamises.
„On heameel, kui ettevõtted tajuvad ühiskondlikku vastutust ning on valmis pakkuma soodustusi haridusvaldkonnas. Meil on lisaks Microsoftile sarnaseid kokkuleppeid ka teiste ettevõtetega ning iga uus ühineja on alati teretulnud,“ sõnas Ääremaa.
Microsoft toetab hariduse arendamist üle maailma. Konkreetsed haridusasutustele tehtavad pakkumised sõltuvad regioonist ja Microsofti partneritest. Varasemad aastad on näidanud, et haridussektoris on suurim huvi olnud Microsoft Office kontoritarkvara ning Windows operatsioonisüsteemi vastu.
Microsoft on globaalne tarkvara-, teenuste- ja lahenduste pakkuja, mis aitab inimestel ja ettevõtetel saavutada oma täielikku potentsiaali. Microsoft asutati 1975. aastal (Nasdaq ’MSFT’) ning aastast 2003 on Microsoft Eesti pakkunud eraisikutele, ettevõtetele ja riigisektorile kasutada infotehnoloogiat oma elu saavutamiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Siseminister Andres Anvelt sõidab 8. märtsil visiidile Ameerika Ühendriikidesse, et kohtuda Google, Facebooki ja Twitteri esindajatega. Kohtumise eesmärgiks on parandada koostööd interneti ja sotsiaalvõrgustike ettevõtetega äärmusluse vastases võitluses.
Alates 1. aprillist asub Microsofti Eesti ja Baltikumi regiooni juhi kohta täitma Hristo Manov võttes ametikoha üle Rain Laanelt.
Avalik pilv teeb paljud väga keerukad tehnoloogiad teenuste kaudu kättesaadavaks ka väikestele ettevõtetele ja hinna pärast tehnoloogia enam kellelegi kättesaamatuks ei jää. Tehnoloogiahind on vähenenud kõikides valdkondades, alates päikeseenergiast lõpetades mobiiltelefonidega.
USA tehnoloogiahiid plaanib ehitada uue arenduskeskuse tehisintellektide väljatöötamiseks.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.