Alates 1. aprillist asub Microsofti Eesti ja Baltikumi regiooni juhi kohta täitma Hristo Manov võttes ametikoha üle Rain Laanelt.
Bulgaarlasest Hristo ühines Microsofti Kesk- ja Ida–Euroopa meeskonnaga 2016. aasta juulis, asudes tööle partnergruppide reklaamimeeskonna strateegilise juhina.
Enne Microsoftiga ühinemist töötas Hristo viimased kümme aastat Avonis, olles viimased kolm aastat grupi asepresident 19 riigis, vastutades uuendusstrateegiate väljatöötamise ning elluviimise eest. Varasemalt on tal ka kogemus Xeroxist, kus kandis rolle kliendihaldurist kuni tegevjuhini ning juhtides ettevõtte majandustulemused märkimisväärse kasvuni. Hristol on väga rahvusvaheline taust, olles töötanud erinevates riikides Kesk- ja Ida-Euroopas.
Hristol on INSEAD Executive ärijuhtimise magistrikraad ning telekommunikatsiooni inseneri magistrikraad Sofia Tehnikaülikoolist.
Rain Laane toetab Hristo Manov´it üleminekuperioodil aprillikuus ning tema edasised sammud avalikustatakse aprilli lõpus.
Laane on teate avalikustamisest emotsionaalne ja rõõmus, mis on tingitud ka sellest, et just täna saab täis viis aastat töötamist Microsofti Eesti ja Baltikumi juhina. Microsoftis on ta kokku töötanud 11,5 aastat. "See on harukordselt pikk aeg. Mul on hea meel, et olen saadnud sellise ägeda kogemuse ja mul on olnud võimalus kaasa teha arenguid täis teekond maailmatasemel ettevõttes, kus olen saanud koostööd teha huvitavate inimestega. Selline kogemus on kindlasti väga eriline," rääkis Laane ja kinnitas, et edasise osas ei ole hetkel veel plaane tehtud.
Kõrgema juhtkonna vahetus on osa Microsofti rahvusvahelise mitmekesisuse ja kaasatuse strateegiast, mille eesmärgiks on võimaldada rahvusvahelist kogemuste vahetamist ning pakkuda töötajatele arenguvõimalusi üle maailma.
- Microsofti Eesti ja Baltikumi regiooni juhina alustab 1. aprillist Hristo Manov Foto: Merje Laasi, Microsoft Baltikumi personalijuht
Seotud lood
Microsoft avalikustas uue Dynamics 365 platvormi, mis ühendab terviklikuks ning viib pilve ettevõtete juhtimise süsteemid. Ühine pilvepõhine platvorm võimaldab veelgi efektiivsemat äritegevuse analüüsi ning tõhustada tegevuste planeerimist ning töö optimeerimist.
Eesti esimese asjade interneti võrgu NORAnet operaator Levikom sõlmis lepingu juhtiva LPWA (Low Power Wireless Access) võrgulahenduste pakkujaga Actility Eestisse maailma esimese avatud väärtusahelaga IoT-võrgu rajamiseks. Rajatava teise põlvkonna asjade interneti võrgu kasutuselevõttu elektri-, vee-, gaasi- ja küttefirmadele näitude kauglugemise tagamiseks toetab ka LoRa™-tehnoloogia patendiomanik, tehnoloogiaettevõte Semtech (NASDAQ:SMTC). Senise võrgu üleviimine uuele, erinevate raadiovõrkude toega ja positsioneerimist võimaldavale tehnoloogiale viiakse lõpule aprilliks ja siis alustatakse ka võrgu leviala laiendamist üle Eesti. Levikom kavatseb uudset võrguarhitektuuri ja ärimudelit tutvustada koos oma tehnoloogiapartneritega üle maailma.
Avalik pilv teeb paljud väga keerukad tehnoloogiad teenuste kaudu kättesaadavaks ka väikestele ettevõtetele ja hinna pärast tehnoloogia enam kellelegi kättesaamatuks ei jää. Tehnoloogiahind on vähenenud kõikides valdkondades, alates päikeseenergiast lõpetades mobiiltelefonidega.
Koostöös Tagasi Kooli projektiga viivad vabatahtlikud külalisõpetajad selle nädala jooksul läbi põnevaid programmeerimise tunde koolides üle kogu Eesti. Lastele õpetatakse koodi kirjutamist www.code.org veebilehel asuvate spetsiaalsete mängude kaudu, kus toimetavad neile juba filmidest ning arvutimängudest tuttavad tegelased. Kokku teeb KoodiTunni jooksul programmeerimisega Eestis tutvust üle 2500 lapse.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.