Möödunud 11 kuuga on ID-kaardi sertifikaate uuendanud 100 000 kasutajat, teatas Riigi Infosüsteemi Amet.
- Foto: Kuvatõmmis/ blog.ria.ee
Kauguuendamine algas mullu märtsis ning selle eesmärk on tugevdada kaartide krüptograafilist sisu.
Uuendamiseks paigaldab kasutaja ise ID-tarkvara abil kaardile sertifikaadid, mis põhinevad senisest tugevamal krüptograafial.
ID-kaardi sertifikaatide uuendamiseks tuleb lehelt installer.id.ee paigaldada arvutisse uusim ID-kaardi tarkvara ning järgida selle poolt antavaid juhiseid.
Tugevam krüptograafia on kasutusel ka mullu märtsist väljastatud uutel ID-dokumentidel, seeläbi on füüsiliselt uute vastu vahetatud 270 000 kaarti.
Eestis on hetkel 1,29 miljonit kehtivat digitaalselt isikut tõendavat dokumenti.
Neist veel 900 000 puhul on võimalik uuendada kaardi krüptograafilist sisu.
Riigi Infosüsteemi Amet soovitab kaarti uuendada 2017. aasta esimesel poolaastal.
Teisel poolaastal kaob enne 2014. aasta oktoobrit välja antud kaartide kauguuendamisvõimalus, kuna alates juulist kaartidele paigaldatav tarkvara ei mahu enam vanematele kaartidele.
Kaarte, mille sisu pärast käesoleva aasta 1. juulit enam uuendada ei saa, on kasutuses 600 000.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigi Infosüsteemi Amet palub 50 000 kasutajal uuendada ID-tarkvara oma arvutites. Ameti andmetel võib just nii suurel hulgal kasutajatest 3.detsembril lakata töötamast dokumentide digitaalallkirjastamine.
Sel nädalal annab Riigi Infosüsteemi Amet riigiasutustele üle digitaalse õppekeskkonna, mis testib ja parandab riigitöötajate teadmisi virtuaalmaailmas.
Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop ütles 22. novembril president Kersti Kaljulaidile e-riiki tutvustades, et väline surve e-riigile kasvab pidevalt.
Sellest nädalast saab portaalis eesti.ee vaadata, kes on X-tee vahendusel sinu kohta päringuid teinud.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.