• 17.02.17, 16:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

SMITi ja TTÜ koostööleping tähendab panust õppetöösse

17. veebruaril sõlmisid Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) ja Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) infotehnoloogia teaduskond koostööleppe.
TTÜ IT-teaduskonna dekaan, professor Gert Jervan ning SMITi juht Merle Küngas
  • TTÜ IT-teaduskonna dekaan, professor Gert Jervan ning SMITi juht Merle Küngas Foto: Aali Lilleorg
Lepingule andsid digitaalsed allkirjad TTÜ IT-teaduskonna dekaan, professor Gert Jervan ning SMITi juht Merle Küngas.
Jervani kinnitusel on IT teaduskonna eesmärgiks kvalifitseeritud tööjõu ettevalmistamine ja selleks kaasatakse TTÜ õppetöösse SMITi töötajate unikaalset ja praktilist oskusteavet. Koostöölepe allkirjastamine oli Jervani sõnul juba üle poole aasta kestnud koostöö ametlik vormistamine.
Senist koostööd peab Jervan väga viljakas, kuna SMITi töötajad on käinud TTÜs juba loenguid lugemas ja mitmed TTÜ lõpetajad töötavad SMITis. „Koostööleping eesmärk on see ära formaliseerida ja kokku leppida need teemad, milles tahame ikka koostööd teha ja kus üritame teineteist aidata. Meie omalt poolt tööjõu ettevalmistamisega ja SMIT teiselt poolt tööjõule uute väljakutsete pakkumisega. TTÜ jaoks on SMIT väga huvitav sest tavalised IT ettevõtted loovad küll teatud fooni, aga SMITi tegevusest tulenevalt on tudengi jaoks väljakutsed laiemad ja huvitavamad ja ma loodan, et meie tudengid saavad sellest palju kasu,“ lausus Jervan.  
SMITi juht Merle Küngas rääkis, et SMITi jaoks on TTÜ infotehnoloogia teaduskond väga oluline, sest seal õpivad tulevased töötajad, kellele SMIT pakub põnevat võimalust luua ja hallata infosüsteeme, mida kasutavad politseinikud, päästjad, piirivalvurid ja häirekeskus. „Eesti riigi jaoks oluliste infosüsteemide loomisega on noortel võimalus anda oma panus meie kõigi turvalisusesse,“ lisas SMITi juht.
Peale tulevaste töötajate on TTÜ SMITi jaoks oluline ka põhjusel, et hetkel õpib TTÜs 19 asutuses juba töötavat spetsialisti, kellest üks on ka doktorantuuris. „IT maailm muutub väga kiiresti, mistõttu meie inimesed peavad samuti pidevalt õppima, sest ainult nii püsime ajaga kaasas,“ kinnitas Küngas.
Eelmise aasta sügisest kuni selle aasta kevadeni on üheksa SMITi oma ala spetsialisti andnud või kohe andmas TTÜ tudengitele loenguid. Teemadeks on olnud e-politsei lahendus, logide vajalikkus, infoturve ja krüptograafia, samuti on räägitud SMITis kasutusel oleva agiilse arenduse põhimõtetest. Sel kevadel tutvustatakse üliõpilastele lisaks biomeetrialahendusi, Euroopa Liiduga seotud infosüsteeme ja ESTER raadiosidet.
„Väga värskendav on rääkida inimestega, keda huvitab mis sul öelda on,“ kirjeldas võimalust ülikoolis teadmisi ja kogemusi jagada SMIT politsei valdkonna juht Kalle Putk ja ütles, et tundis veel paar nädalat pärast loengu andmist end hästi, sest töökeskkonnas on kõnelemised ikka teistmoodi.
Hetkel töötab SMITis 53 TTÜ vilistlast, kel on kas bakalaureuse- või magistrikraad, osadel SMITi töötajatel on mõlemad kraadid TTÜst.
Jervan lausus allkirjastamisele asudes, et kuna imelik on IT-teaduskonna ja SMITi vahel lepingut sõlmida paberi peal, siis seda tehakse seda läpaka abil ja ID-kaardiga.

Seotud lood

Uudised
  • 16.02.17, 15:16
Elektrilevi võrgulaboris arendatakse Eesti suurimat robotit
Täna, 16. veebruaril avati Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory elektrivõrgu arenduslabor, kus täisfunktsionaalse võrgumudeliga saab reaaloludes testida ja luua lahendusi elektrivõrgu arendamiseks. Teadus- ja arendustöö baasiks vajalik labor on mõeldud nii ettevõttele, ülikoolidele ning pakub juba täna huvi Hollandi võrgutehnoloogia ettevõttele ja NATO küberkaitsekeskusele.
Uudised
  • 26.01.17, 06:47
Edukad õppurid õpivad Tallinna Tehnikaülikoolis tasuta
Õppetöös edukalt edasi jõudvad tudengid õpivad Tallinna Tehnikaülikoolis ka edaspidi tasuta ja ainepunktide hinna muutus ei puuduta tänaseid tudengeid. Ainepunktide hind tõuseb tänasega võrreldes ainult uutele tudengitele, nendele üliõpilastele, kes astuvad Tehnikaülikooli õppima selle aasta sügisest.
Uudised
  • 24.04.17, 18:31
Tehnikaülikooli IT õppejõud lähevad praktikale
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) IT õppejõud teevad eraettevõttes Helmes rahvusvaheliste IT-projektide arendamise praktikat, koostöö aluseks on lepe ülikooli infotehnoloogia teaduskonna ja Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmes vahel.
Uudised
  • 05.06.17, 11:22
Tallinna Tehnikaülikool käivitab mahuka digireformi
Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) käivitab strateegilise digireformi TalTechDigital, mis on ajendatud digitaalsete tehnoloogiate arengust tingitud globaalsetest muutustest ning mis uuendab lähiaastatel oluliselt ülikooli ja tema toimimist ühiskonnas.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele