• 08.02.17, 17:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rõivas finantskonverentsil: seadused peavad uute ärimudelitega sammu pidama

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas avas 8. veebruaril Eesti e-lahendusi tutvustava ettekandega finantskonverentsi London Fintech Conference.
Rõivas finantskonverentsil: seadused peavad uute ärimudelitega sammu pidama
  • Foto: Andres Haabu
Rõivas rõhutas avaettekandes, et seadused ja regulatsioonid peavad uute ja innovaatiliste ärimudelitega sammu pidama. „Ajal, mil uusi tehnoloogiaid ja innovaatilisi lahendusi loovad ettevõtted nagu Transferwise ja Funderbeam raputavad suuri ning traditsioonilisi tööstusharusid, on riikidel kaks valikut - olla suunanäitaja või lohiseda jalus. Riigid kas suudavad muutustega kaasas käia või ei püsi inimeste ja äride jaoks enam konkurentsis,“ ütles Rõivas.
Tema sõnul on tehnoloogia vaid vahend nii-öelda kastist väljapool mõtlemisel. „Julgus vanu protsesse muuta on see, mis Eestit endiselt paljudest teistest riikidest eristab,“ sõnas Rõivas.
London Fintech Conference on Euroopa suurim üliõpilaste korraldatud finantstehnoloogia konverents, mis koondab valdkonna suurimaid ettevõtteid, startup projekte, investoreid ja tudengeid. Londoni Imperial Kolledžiga koostöös korraldatud konverentsil on ligi 250 osalejat.
Rõivas teeb Londoni töövisiidi käigus veel ettekande RUSI (the Royal United Services Institute) küberturvalisuse teemalisel seminaril.

Seotud lood

Uudised
  • 28.09.17, 20:19
Euroopa parim fintech ettevõte on Eestist
Eile õhutul kuulutati Brüsselis toimunud konverentsil konkursi European FinTech Awards raames parimaks Euroopa finantstehnoloogia ettevõtteks eestlaste asutatud idufirmade rahastamise platvorm Funderbeam.
  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.23, 15:28
TalTech pakub võimalust toetada edukaid tudengeid ja põnevaid projekte
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele