„Me saime seal endale suure kliendi ka kohe, nii et elu on äge!“ ütles rahvusvaheline lao- ja kassatarkvara tootja Erply juht Kanada turule sisenemise kohta.
Suurkliendi nime ei saanud Erply juht Kristjan Hiiemaa veel avalikustada, sest uus partner peab enne tegema börsiteate. „Aga 350 poodi ja käibe suurus on kuskil üle 500 miljoni dollari. Päris korralik!“ teatas ta entusiastlikult ja lisas, et tegelikult on ettevõte tegutsenud Kanadas pool aastat, aga nüüd said nad õige hoo sisse.
Kanada tehingu maht on Hiiemaa hinnangul ülisuur ja ta loodab, et sealt tuleb aastane käive kuue nulliga number vähemalt, sest ettevõtte maksed, ostud-müügid käivad läbi Erply tarkvara. "Neil on 12 miljonit klienti ja miljon tehingut kuus, see on paras väljakutse ka meile," lisas ta.
Kanada tehinguni jõuti erinevate müügitiimide töö tulemusena: "Tuleb olla nähtaval ning käia messidel ja klientidega kohtuda, üle interneti ei saa kõike müüa," selgitas Hiiemaa.
Loe intervjuud Kristjan Hiiemaaga
Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kõik meeskonnad tuleb üles ehitada iseseisvaks, oma eelarve ja juhtimisstruktuuriga, Erply asutaja ja juht Kristjan Hiiemaa.
Mauritiuse innovatsiooniminister esitas juulis toimunud külaskäigu ajal üleskutse Eesti ettevõtjatele ja kutsus neid koostöös Aafrika IT-turgu vallutama. Sellest väljakutsest haaras kinni veebipõhise äritarkvara tootja Erply.
Eesti klient on nõudlik ja aitab meil oma toodet viimseni timmida ning kui meil endal äriarendus juba hästi läheb, siis aitame ka järgmisi idufirmasid välisturgudele, jagas oma kogemusi Erply asutaja Kristjan Hiiemaa Äripäeva 16. Gaselli Kongressil.
Üks väikene Balti riik, Eesti, on oma tehnoloogiliste saavutuste poolest eeskujuks kogu maailmale, kirjutab kolumnist Jurica Duimovic MarketWatchis. Äripäeva ajakirjanik Indrek Mäe toob rahvusvahelises ajakirjanduses ilmunud arvamusloo Eesti lugejateni.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.