Majandusaasta tugeva tulemusega lõpetanud Elisa kasvatas mullu käivet 4,2% võrra. Elisa eelmise aasta käive ulatus 99,33 ning 2015. aasta käive 95,36 miljoni euroni.
- Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen Foto: Elisa
Elisa ärikasum enne kulumit ehk EBITDA oli eelmisel aastal 32,1% ehk 31,85 miljonit eurot ning üle-eelmisel aastal 31,3% ehk 29,8 miljonit eurot. Aastaga kasvas Elisa ärikasum enne kulumit 6,9% võrra.
Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on ettevõtte eesmärgiks on olla kiireim kasvaja turul telekommunikatsiooni sektoris ja see on igati ka õnnestunud. „Elisa on turu kiireim kasvaja juba kuus aastat järjest olnud nii käibes, kasumlikkuses kui ka kliendiarvus. Täna hoiab Elisa Eesti turul liidripositsiooni era- ja kõnekaardi klientide arvus. Stabiilselt on kasvatatud ka 4G andmeside kasutajate arvus,“ kirjeldas ta.
Ettevõtte juhi sõnul on Elisa üheks peamiseks suunaks tagada klientide rahulolu. „Kahel järjestikusel aastal oleme kliendi rahulolu tõstmiseks investeerinud mobiilse interneti võrku mitukümmend miljonit eurot ning toonud tarbijale kasutamiseks uued teenuslahendused,“ rääkis Seppänen. Elisa tooteportfelli on lisandunud nutikindlustus, pilvekontori teenus, Elisa Raamat, Google Play maksevõimekus, m-id teenus jne.
Seppänen märkis, et eelmisel aastal kasutas reaalselt 73% Elisa andmesidekasutajatest 4G internetti ning netikasutuse mahud mitmekordistusid. „Netis olemisest on saanud meie klientide igapäevane loomulik tegevus ning meie eesmärgiks on tagada, et klient saaks ühendust hoida sellisel tasemel, et soovitud neti-tegevused on tehtud ja teenused kasutatud ning võimekust jääks igaks juhuks ülegi,“ sõnas Elisa juht.
Mullu täiendas Elisa oma andmesidevõrku pea pooletuhande uue ja moderniseeritud tugijaama võrra. Erinevatesse Eesti piirkondadesse ehitas Elisa juurde 328 uut ning lisaks moderniseeris veel 161 olemasolevat tugijaama. Uute jaamade paigaldamisel lähtus Elisa klientidele olulistest kohtadest, tõmbekeskustest ning igapäevastest liikumismarsruutidest.
Seotud lood
Ajujahi konkursil osalev MARKUS asus sel nädalal Elisa esinduses piloteerima uudset tehisintellektil põhinevat isikutuvastuse süsteemi, mis tulevikus peaks aitama isikute tuvastamisel ja kelmuste tabamisel. Mentori sõnul aitaks selline süsteemi Eestis ära hoida vähemalt 100 000 euro eest kahju.
Elisa ja Starmani omanikud, Polaris Invest ja Com Holding on allkirjastanud leppe, mille kohaselt saab Elisa 100% ulatuses AS Starman omanikuks. Omandamise hinnaks on 151 miljonit eurot, mille Elisa tasub rahaliste vahenditega.
Faktum & Ariko viis läinud aasta lõpus läbi uuringu „Suurettevõtete teenindus“, mille raames küsiti eestimaalastelt tagasisidet kohalike suurfirmade teeninduskvaliteedi kohta.
Maailmas ainulaadne, Hollandis käima lükatud Qelp rakendus, mis aitab kliendil mõne minutiga esmavajalikud nutitelefoni, tahvelarvuti või ruuteri seadistused ära teha, on Elisa klientidele eksklusiivselt kasutatav alates 21. jaanuarist.
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.