Aktsionäridele kantakse raha, kui advokaadid jõuavad Telia Companyga kokkuleppele, kuidas lisaraha maksmine täpsemalt toimub.
Sundülevõtmisega aktsiad müünud Eesti Telekomi väikeaktsionäre esindav Kawe Kapitali juht Kristjan Hänni kinnitas, et Telia Companylt
saavad täiendava hüvitise kõik, kes ülevõtmise ajal aktsiaid omasid.
„Põhimõtteliselt kõik sundülevõetud aktsionärid on samas seisus,“ ütles Hänni, kuid lisas, et erinevus tuleb saadava hüvitise pealt makstavatest õigustasudest. Ta lisas, et need, kes maksid advokaadikulude tasumiseks aktsia pealt 1,5 krooni, maksavad lisahüvitise pealt 10 protsenti õigustasudeks ja need, kes advokaatide tasu maksmises ei osalenud, maksavad 30 protsenti saadavast summast.
Hänni ütles, et praegu suhtlevad advokaadid Telia Companyga ja proovivad kokku leppida, kuidas lisahüvitise tasumine toimuda võiks. Kokku oli sundülevõetud aktsiate omanikke 1 563, advokaatidele tasus neist 260. Hüvitisele ei ole õigust neil aktsionäridel, kes ise vabatahtlikult oma aktsiad müüsid.
Seotud lood
Faktum & Ariko viis läinud aasta lõpus läbi uuringu „Suurettevõtete teenindus“, mille raames küsiti eestimaalastelt tagasisidet kohalike suurfirmade teeninduskvaliteedi kohta.
Telia tegi viimaste aastate parima neljanda kvartali tulemuse Telia Eesti ärikasum ulatus 2016. aasta viimases kvartalis 21,2 miljoni euroni, kasvades aastaga 16,5%. Ettevõtte müügitulu oli samal ajal 76,2 miljonit eurot.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.