Euroopa Komisjon andis esmakordselt välja auhinnad digitaalseid oskusi arendavatele projektidele, nelja Euroopa parima haridusprojekti hulka valiti ka Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ProgeTiigri programm.
- Foto: Kuvatõmmis hitsa.ee
„European Digital Skills Award 2016“ tiitlile kandideeris 258 projekti üle kogu Euroopa, nendest valiti välja 16 finalisti neljas kategoorias. Tunnustati projekte, mis julgustavad inimesi arendama oma digitaalseid oskuseid nii töö ja hariduse valdkonnas kui ka igapäevaelus üldiselt. Põhilisi kriteeriume oli projekti mõjukus, aga ka korratavus ehk võimalus sarnast projekti teistes riikides kasutusele võtta.
ProgeTiigri programm valiti haridusvaldkonna nelja parema hulka. Lisaks ProgeTiigri programmile pääsesid finalistide hulka ka Ungari projekt “Programmeerimislaager majanduslikult vähekindlustatud lastele”, Poola projekt “Kodeerimismeistrid” ning Itaalia programm “Tulevikuprogramm”. Võitjaks kuulutati Ungari projekt "Programmeerimislaager majanduslikult vähekindlustatud lastele".
„Eesti programmi eduks on valdkonna üleriigiline koordineeritus ja muidugi ka riiklik finantsiline ja poliitiline toetus,“ tõi välja ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. „Kui riigi prioriteedid on arengueeldus, siis tegelik töö toimub rohujuure tasandil – edu taga on tublid õpetajad, kes on avatud uutele ideedele, meetoditele ja tehnoloogia kasutamisele.“ Lõpptulemusena on ju oluline, et lapsed tunneksid ennast tehnoloogia kasutamisel kindalt ja saaksid hakkama tuleviku töökohtadel, lisas Peets.
ProgeTiigri programmi eesmärk on arendada õppijate tehnoloogilist kirjaoskust ning digipädevusi. Programmi fookuses on kolme põhivaldkonna – inseneriteadused, disain ja tehnoloogia ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia – integreerimine õppeprotsessi.
Mis on ära tehtud?
Programmi raames on koolitatud rohkem kui 3000 õpetajat, erinevatel õpilaskonkurssidel on osalenud üle 1200 lapse. Ligi 300 õppeasutust on varustatud robootika ja tehnoloogiavidinatega. Samuti on loodud digitaalsete õppematerjalide ja töövahenditega veebipõhine kogumik, mida õpetajad õppetöö läbiviimisel kasutada saavad. Programmi toel on 13-sse maakonda loodud haridustehnoloogide ja europa õpetajate võrgustikud, kus sajad inimesed toetavad tegevuste läbiviimist ka maakondlikul tasandil.
Seotud lood
Ettevõtlusnädala raames korraldas Tallinna Teaduspark Tehnopol koos Viimsi kooliga noortele unikaalse tehnoloogia-hackathoni, kus loetud tundidega lõid keskkooliõpilased innovaatilisi tooteid ja teenuseid.
Tänavusele Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursile „Mängumaraton“ laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, enim töid laekus Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. Parimad mänguloojad selgitatakse välja 20. mail toimuvas finaalis.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) nõukogu otsustas kutsuda tagasi juhatuse liikme Erki Urva, kes on ametis olnud alates 2011. aasta novembrist.
Euroopa Liidu tudengid esitlesid 1. detsembril “Digitaalse tuleviku-Euroopa manifesti”. Manifest kutsub üles Euroopa Liidu otsustajaid juba täna tegutsema selle nimel, et luua süsteem, mille raames on digitehnoloogia valdkondadel võimalik panustada Euroopa paremasse tulevikku.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.