14. novembril toimus Londonis äriseminar, mille keskmes oli e-residentsus ning Eesti finantstehnoloogia lahendused. Ürituse, mille koostööpartneriks on City of London, avasõnad ütles suursaadik Lauri Bambus.
- Foto: Eesti Suursaatkond Londonis
Suursaadik Bambus rõhutas, et Suurbritannia referendum on loonud täiesti uue olukorra, millega ettevõtjatel tuleb arvestada. Samas ärgitas ta mõtlema laiemalt ja leidma loomingulisi lahendusi. „Kiiresti muutuvas keskkonnas tuleb teha samme, mis veel mõni aeg tagasi tundusid ebatavalised. Kindlasti tasub briti ärimeestel täna mõelda Eesti e-residentsuse võimalustele,“ märkis suursaadik.
Majandusdiplomaat Mare Tropp tõi välja hea koostöö saatkonna ja City of Londoni vahel. „Kui pakkusime välja mõtte korraldada koostöös Eesti e-lahendusi tutvustav üritus, võeti sellest kohe kinni,“ lausus diplomaat.
Äriseminari peakõneleja oli majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi. E-residentsust tutvustas Kaspar Korjus EASist. Eestist osales 12-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuulusid finantstehnoloogia ja IT-ettevõtted, advokaadibürood, samuti Finantsinspektsiooni esindajad. Seminar toimus Briti-Eesti Kaubanduskoja ärivisiidi raames (
http://www.becc.ee/events/fintech/).
City of London on pikkade traditsioonidega organisatsioon Londoni ajaloolises kesklinnas, mis esindab mõjukat Suurbritannia äri- ja finantskeskust.
- Foto: Eesti Suursaatkond Londonis
Seotud lood
Täna tähistab teist sünnipäeva Eesti e-residentsuse projekt, mis annab välismaalastele võimaluse asutada Eestis ettevõtteid ja kasutada muid Eesti riigi e-teenuseid. Eestil on juba 15 000 e-residenti, kes on loonud Eestisse üle 1000 uue ettevõtte.
President Kersti Kaljulaid lausus tervitussõnad eile õhtul Helsingis toimunud tehnoloogiakonverentsi Slush avaüritusel, rääkis innustavalt e-Eesti eduloost ja kutsus kohalolijaid hakkama e-residentideks.
Eesti e-residentsuse programm ning Soome makseasutus Holvi pakuvad alates tänasest e-residentidele võimalust luua uusi ettevõtteid koos arvelduskontoga ilma Eestit külastamata.
Valitsuse algatatud tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu kolmanda lugemise käigus otsustatakse eraldada e-residentsuse programmile 200 tuhat eurot lisaraha.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.