Täielikuks üleminekuks e-riigihangetele alustas rahandusministeerium koostöös infotehnoloogiakeskusega (RMIT) uue riigihangete registri väljatöötamist. Uue registri võimalused automatiseerivad ja kiirendavad e-hanke menetlusprotsessi nii hankijate kui pakkujate jaoks.
„Uus riigihangete register peab olema kasutajale mugav ja tänapäevane e-teenus,“ ütles riigihalduse minister Arto Aas. „Meie eesmärk on, et iga soovija oskaks registri vahendusel koondada endale huvipakkuvaid andmeid ja saaks hakkama riigihanke korraldamise või pakkumuse esitamisega.“
"Vaatamata sellele, et olemasolev riigihangete register on saanud rahvusvahelist tunnustust tänu hanke tervikprotsessi elektrooniliseks viimisele koos arvukate päringuvõimalustega teistesse registritesse, ei ole see siiski piisav ja vajab uuendamist," lisas halduspoliitika asekantsler Agris Peedu. "Uus register võimaldab tõhusamalt kasutada innovaatilisi meetmeid, nagu näiteks hankepass, pöördmenetlus, innovatsioonipartnerlus, dünaamiline hankesüsteem, e-kataloogid jm."
Uue riigihangete registri väljatöötamiseks tehti esmalt eelanalüüs koos prototüübiga, kaasates seotud osapooli ja erinevaid huvigruppe. Register koos uute teenustega jõuab kasutajateni järk-järgult aastatel 2016-2019. Esimese teenusena valmib teadete avaldamise moodul koos veebiteenusega üle rahvusvahelise piirmäära hangete edastamiseks Euroopa Liidu Teataja võrguväljaandesse TED.
Kasutajate vajadusi arvestava uue registrilahenduse väljatöötamiseks kaasatakse projekti hankijatest ja pakkujatest koosnev ekspertgrupp.
Juba praegu korraldatakse 80 protsenti riigihangete registris välja kuulutatud hangetest e-menetlusena. Täielik üleminek e-riigihangetele on plaanis aastaks 2018.
Uue registri planeeritud kogumaksumus on 2,5 miljonit eurot. Projekti eelanalüüsi koostas Datel AS, arendustöid teostab Nortal AS.
Projekti tegevusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest.
Seotud lood
Anti Kuiv oli esimene inimene, kes registreerus selleaastasele IKT Aastakonverentsile, mis toimub 25. oktoobril Tallinna Loomaaia Loodushariduskeskuses. Registreerumisel andis ta teada ka oma mõtetest, mis tema arvates võiks sellisel konverenstsil käsitletud olla. ITuudised esitas selle kohta paar küsimust.
Tänasest käivitus uuenenud tarkvaraga ehitisregister, mille elektroonne menetluskeskkond võimaldab kasutajatel esitada taotlusi ja teavet nüüd läbi ehitisregistri keskkonna elektrooniliselt ning saada ka elektroonselt tagasisidet menetluse kohta, sh näiteks kooskõlastuste ja märkuste kohta, teatas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week on rohujuuretasandi ettevõtmine, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval viisil ning innustada noori sellega rohkem tegelema.
Eesti keeleteadlaste ja Elisa ühise koostöö tulemusel täienes Elisa Raamat uue innovaatilise teenusega - kui pole mahti e-raamatut ise lugeda, võib seda kuulata. Teksti loeb ette Eesti keeleteadlaste poolt loodud kõnesüntesaator ehk Iselugeja.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.