Tallinnas toimus 4. oktoobril esmakordselt üritus Cyber Scrum 2016, mis tõi kokku küberkaitse eksperdid ja selles vallas tegevad Suurbritannia ettevõtted mitmete Balti- ja Põhjamaadest pärit osalejatega. Üritusel räägiti erinevatest ettevõtteid puudutavatest küberriskidest ja võimalustest, kuidas neid ettevõtte jaoks maandada.
- Foto: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis
“Mul on väga hea meel, et esimene üritus nii palju huvilisi erinevatest valdkondadest kokku tõi. Pea iga ettevõtte, kes tegeleb kliendiandmetega või kasutab erinevaid infosüsteeme, peaks olema teadlik küberriskidest. Üritus tõi esimest korda kokku Suurbritannia tunnustatud kübervaldkonna firmad nagu BAE Systems, Seven Technologies, Darktrace jt., kuid kuna huvi ürituse ja valdkonna vastu on suur, ei jää see kindlasti viimaseks korraks kui midagi sellist korraldame,“ rääkis üks peakorraldajatest, Briti saatkonna kaubandusosakonna juhataja Tanel Kõrvel.
Cybernetica tegevjuht Oliver Väärtnõu sõnul on tegemist märgilise sammuga kahe riigi vahelises koostöös. "Nii Eesti kui Ühendkuningriigid paistavad silma maailmatasemel küberturbelahendustega. Toimunud sündmus näitas selgelt, et kahe riigi tipplahenduste ühildamine toob mõlemapoolset edu. On kõnekas, et Suurbritannia kübervaldkonna tippettevõtted Eestit partnerina näevad - saatkond on teinud märkimisväärset tööd tihendamaks koostööd Eesti ja Suurbritannia ettevõtete vahel," rääkis Väärtnõu.
Ürituse korraldaja oli Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis. Peale Cybernetica olid Eestist osalemas veel NATO Küberkaitsekoostöö Keskus.
- Foto: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis
- Foto: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis
- Foto: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis
Seotud lood
E-riigi Akadeemia esitles 31. mail Tallinna e-valitsemise konverentsil küberturvalisuse indeksit (NCSI). Indeks mõõdab riikide küberturvalisuse taset ning määratleb valdkonnad riikide küberturvalisuse arendamiseks. Lisaks annab indeks ülevaate riikide valmisolekust ennetada küberrünnakuid ja – kuritegusid ning tulla nendega toime.
Täna allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus (SMIT) koostöökokkuleppe, mille peamine eesmärk on kaasata SMITi spetsialiste IT Kolledži õppetöösse.
Cybernetica võitis Ukraina haldusreformi toetusprogrammi U-LEAD projektis EGOV4UKRAINE e-Riigi Akadeemia läbiviidud hanke, mille tulemusena võetakse Ukrainas valitsusüleselt kasutusele UXP (Unified eXchange Platform) turvaline andmevahetusplatvorm. Lahendus rajatakse konsortsiumis kohaliku partneriga, kelleks on Ukraina IT-ettevõte Soft Xpansion Ukraine.
Kuni 7. septembrini toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis kaugõppe vastuvõtt õppekavadele IT süsteemide administreerimine ja IT süsteemide arendus. IT Kolledži kaugõpe sobib eelkõige töötavatele inimestele, kes soovivad omandada kvaliteetset IT kõrgharidust põhitöö kõrvalt. Kandideerimise eeldus on Eestis omandatud keskharidus või sellele tasemelt vastav välisriigi haridus.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.