SAP plaanib järgmise viie aasta jooksul asjade interneti arengusse investeerida kaks miljardit eurot, et muuta era- ning riigiasutustele asjade interneti seadmed ning tarkvara kättesaadavaks.
„Arvestades, et maailmas on juba miljardeid ühendatud seadmeid, on meil tekkinud potentsiaalne võimalus muuta ühiskonda, majandust ning keskkonda,“ ütles SAPi tegevjuht Bill McDermott. „SAP teeb nüüd järjekordse julge investeeringu, mille eesmärgiks on aidata meie klientidel ühendatud ärist kasu lõigata.“
SAPi uued Industry 4.0 lahendused on disainitud eesmärgiga pakkuda asutustele võimalust alustada tööd ühendatud äri- ning töösüsteemidega, millega jälgida näiteks seadmete efektiivsust või müügisaali toiminguid. Sama võimekuse saab ka SAPi kiirendipaketiga, kuid sellega lisandub ka võimalus kasutada automaatset paberivaba kontrollikeskkonda, mis pakub lahendusi tootmise planeerimiseks ning läbiviimiseks.
Mõlemad uued paketid on soovijatele kättesaadavad koheselt. Lähiajal plaanib SAP välja tulla ka kolmanda paketiga, mis on suunatud just tootmisasutustele. Selle paketiga saaksid kasutajad veelgi parema ülevaate ning kontrolli oma tootmisprotsesside üle. Lisaks toob kolmas pakett endaga kaasa võimaluse kasutada masinõpet, ennustavat analüüsi ning kvaliteedikontrolli lahendusi.
Lisaks eelnevale kolmele paketile plaanib SAP peagi välja tulla ka neljanda asjade internet paketiga, mis on suunatud linnadele, põllumajandussektorile ning energiafirmadele.
SAP plaanib lähiajal üle maailma avada ka oma laborid, et teha tihedamat asjade interneti alast koostööd oma partnerite, klientide ja idufirmadega. Need laborid peaksid aja jooksul muutuma keskseteks kohtadeks, kus toimub asjade interneti tehnoloogia arendus, uurimine ning toetamine.
Laborite asukohtadeks saavad Berliin, Johannesburg, Palo Alto ning Shangai. Igas piirkonnas hakkab SAP koostööd tegema kohalike partneritega, et pakkuda lahendusi just kohalikku turgu ja selle vajadusi silmas pidades.
Laborite eesmärgiks on pakkuda klientidele ligipääsu kõigele asjade internetiga seonduvale: tehnoloogiale, ekspertidele, innovatsiooniline ning töötubadele.
SAP on äriklientidele suunatud tarkvara turuliider, kes pakub lahendusi igas suuruses firmadele, mis aitavad neil paremini töötavad. SAPi lahendused aitavad 320 000 ettevõttel ning asutusel efektiivsemalt ja kasumlikumalt töötada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna piiril asuvas Tänassilma Tehnopargis valmib Eesti üks kaasaegsemaid väikeladude komplekse Kookon, mille ruume saab iga rentnik nutirakenduse kaudu ise juhtida.
Logistikasektori juhtide hinnangul valitseb turul tihe konkurents ja mullusega sama taseme saavutamiseks tuleb sellel aastal rohkem tööd teha.
Eesti idufirmad pääsevad rahale kergemini ligi, kui mõistavad paremini kliendi soovi, kirjutab EstBANi tegevjuht Heidi Kakko.
CV Keskuse värske analüüsi kohaselt muutub erialavalik aina olulisemaks – juba praegu on suured palgakäärid erialade lõikes ja vahe kasvab veelgi.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.