• 14.09.16, 23:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

BCS Koolitus koos partneritega koolitab 4 aasta jooksul 500 inimest noorem-tarkvaraarendajaks

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning AS BCS Koolitus allkirjastasid hankelepingu, mille alusel koolitatakse pilootprojektina järgneva nelja aasta jooksul 500 varasemat IT-haridust mitteomavat inimest noorem-tarkvaraarendajaks.
BCS Koolitus koos partneritega koolitab 4 aasta jooksul 500 inimest noorem-tarkvaraarendajaks
  • Foto: Pixabay
„Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogiasektoris on töökätest tõsine puudus. Selle leevendamiseks ei piisa üksi õppekohtade arvu suurendamisest või välistööjõu kaasamisest, vajame ka laiemat valikut täiend- ja ümberõppevõimalusi. Uus pilootprojekt koolitab ettevõtjatega koostöös 14 nädalaga inimesed teistelt erialadelt ümber IKT valdkonda, tarkvaraarenduse poolele. Esimene etapp on võimalus 500 inimesele ja kui ettevõtjad, tööandjad sellise koolitusmudeliga rahule jäävad, saab seda jätkata,“ sõnas majandus- ja taristuminister Kristen Michal.
Koolitusprogramm viiakse läbi spetsiaalselt selleks loodud ja IT ettevõtetega koostöös välja arendatud agiilse tarkvaraarenduse põhimõtetest lähtuva õppekava alusel. Koolitusel käsitletavad teemad annavad tervikpildi tarkvaraarenduse alusmõistetest, ülevaate tarkvaraarenduse protsessist ja elutsüklist. 
Mis on eesmärk?
Koolituse eesmärk on anda õpetatavatele tarkvaraarendaja oskused, kogemus ja võimekus, mis vastab IT ettevõtete vajadustele. Kontaktõppest ja praktikast tarkvaraarendusega tegeleva ettevõtte juures koosneva koolituse läbinud on võimelised alustama tööga noorem-tarkvaraarendaja ametikohal.
Kes on koolituse sihtgrupp? 
„Koolitusele on oodatud inimesed, kes omavad kõrgharidust mitte-IT erialal, suurt huvi ja motivatsiooni IT valdkonnas töötamise vastu ning on valmis 14 nädalaseks intensiivseks õppeperioodiks“ kommenteeris majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi projektijuht Merilen Sõrmus.
Kuidas toimub?
„Testide, intervjuude ja motivatsioonikirjade alusel välja valitud õppijatele antakse esmalt kontaktõppe vormis 6 nädalat kestev praktiline erialane väljaõpe. Kontaktõpe peab andma osalejatele eeldused reaalseks arendustööks koolitusele järgneval praktikal IT ettevõttes. Praktika kestus on 8 nädalat ja seal jätkub kontaktõppes omandatud osksute ja teadmiste  edasiarendamine reaalses töökeskkonnas. Õppe kogumaht on 3,5 kuud ehk 14 nädalat. Väljaõpe toimub selleks spetsiaalselt loodud koolitusprogrammi alusel, kus lähtuvalt kaasatud IT ettevõtete vajadustest õpetatakse kas Java või .NET arendusplatvormil“ selgitas Sõrmus koolitusmudeli ülesehitust.
Millal koolitused algavad?
Hankelepingu järgselt alustavad ühispakkumused esitanud AS BCS Koolitus ja IT Koolituskeskus OÜ õppekava väljatöötamisega 2016. aasta sügisel. Teavitustegevused ning osalejate registreerimine koolitustele algab 2016. aasta lõpus. Reaalsed koolitused käivituvad 2017. aasta esimeses kvartalis.
Kui suur on projekti eelarve?
Projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist  „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“. Projekti kogumaksumus on 1 419 522 eurot.

Seotud lood

Uudised
  • 10.05.16, 11:55
Majandusministeeriumi pilootprojekti raames koolitatakse 500 uut IT-spetsialisti
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kuulutas välja hanke IT-spetsialistide ümberõppe koolituse tellimiseks. Pilootprojektina elluviidava koolituse eesmärk on eelkõige kõrgharidusega töötavate ja varasemat IT-haridust mitteomavate inimeste koolitamine tarkvaraarendajateks intensiivõppes.
Uudised
  • 12.05.16, 12:12
Mida vajab Eestisse saabuv välismaalasest IT-töötaja ja tema kass?
"Oleme tänaseks aidanud Eestis sisse elada 130 IT-töötajal ja kolmel kassil," ütles tänasel IT-tööjõukriisi konverentsil Expat Relocation Estonia OÜ Partner Martin Lään.
Uudised
  • 20.04.16, 11:51
IT-valdkonna projektijuht võib ehitusplatsil surma saada...
"IT-valdkonna projektijuht õnnetukene võib ehitusplatsil surma saada, tal on vaja kõrvale inseneri. Valdkonna tundmine on oluline," rääkis koolitaja Tiit Valm.
Uudised
  • 30.10.16, 15:53
„Vali IT!“ ehk targa töö tahtjatele tasuta koolitused
Alanud on registreerimine täiskasvanute ümberõppe programmi „Vali IT!“ (www.vali-it.ee ).
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele