Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kuulutas välja hanke IT-spetsialistide ümberõppe koolituse tellimiseks. Pilootprojektina elluviidava koolituse eesmärk on eelkõige kõrgharidusega töötavate ja varasemat IT-haridust mitteomavate inimeste koolitamine tarkvaraarendajateks intensiivõppes.
>>>>>
Tule konverentsile!
12. mail toimuval konverenstil
IT-tööjõukriis otsitakse lahendusi tööjõupuuduse probleemile.Kuidas leida parim IT-töötaja oma firmasse?
Mõned teemad:
> Kui suur on IT valdkonna tööjõuvajadus lähima 10 aasta perspektiivis?> Millist tuge vajab Eestisse tööle saabuv välismaalane?> Kuidas laiendada Eesti IT tööjõuturgu?> Kuidas Codeborne omale IT-töötajaid ise välja õpetas?> Kuidas riik toetab IT-töötajate juurdekasvu?
Vaata lähemalt,
kes on esinemas ja tutvu programmiga
„Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogiasektoris valitseb tööjõupuudus, eelkõige tarkvaraarendajate osas. Tööjõupuuduse leevendamiseks ei piisa ainult tasemeõppe õppekohtade arvu suurendamisest ega välistööjõu kaasamisest – vaja on mitmekesistada täiend- ja ümberõppevõimalusi. Uus pilootprogramm annab vägagi lühikese ajaga intensiivõppes võimaluse 500 inimese koolitamiseks IT valdkonnas hakkama saavateks spetsialistideks,“ ütles majandus- ja taristuminister Kristen Michal.
Hankel on oodatud osalema kõik pakkujad, kes vastavad täienduskoolituse teostaja nõuetele täiskasvanu koolituse seaduse mõistes ning kellel on varasem tarkvaraarenduse spetsialistide koolitamise kogemus. Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“ rahastatava pilootprojektiga hangitakse praktilisel õppel põhinev koolitusmudel, mille väljatöötamisse peab pakkuja kaasama ka IKT ettevõtted. Nendega koostöös viiakse läbi ümberõppe koolitused 500-le inimesele järgmise nelja aasta jooksul. Koolitused toimuvad intensiivõppena, millest kaks kuni kolm kuud on tarkvaraarendaja teoreetiline baaskoolitus ning kaks kuud praktika Eestis tarkvaraarendusega tegelevas ettevõttes või organisatsioonis.
„IKT ei ole vaid iseseisev majandusharu, vaid oluline ja valdkondi läbiv osa majandusest. Infotehnoloogilised lahendused võimaldavad tõsta ka traditsiooniliste majandusharude konkurentsivõimet ja aidata kaasa majanduse struktuuri muutumisele. Hinnanguliselt on IKT valdkonnas vaja aastaks 2020 kokku 37 000 spetsialisti, st üle 1,5 korra rohkem kui aastal 2013,“ selgitas Michal viidates hiljuti valminud OSKA IKT tööjõuvajaduse raportis väljatoodule. "Tarkvaraarendajate ümberõppe pilootprojekt on esimene samm tööjõupuuduse vähendamiseks valdkonnas,” lisas minister.
Juba täna töötab ligi kolmandik IKT-spetsialistidest väljaspool IKT-sektorit. Teistes majandusharudes on vajadus nii IKT põhikutsealade esindajate kui sektorispetsiifiliste IKT-oskustega spetsialistide järele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal saatis valitsusele heaks kiitmiseks Eesti infoühiskonna arengukava aastate 2016-2019 rakendusplaani, mis näeb ette IKT-valdkonna arendamiseks tänavu 32,2 miljonit eurot.
Alanud on registreerimine täiskasvanute ümberõppe programmi „Vali IT!“ (www.vali-it.ee ).
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning AS BCS Koolitus allkirjastasid hankelepingu, mille alusel koolitatakse pilootprojektina järgneva nelja aasta jooksul 500 varasemat IT-haridust mitteomavat inimest noorem-tarkvaraarendajaks.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.