• 04.09.16, 22:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

IT-tarus saab magada ja sushit

Arukal ettevõtjal on viimane aeg keskaegsest juhtimisest loobuda ja kaasata töötajaid võimalikult palju otsuste tegemisse, eriti kui need puudutavad töökeskkonda, millega on võimalik muuta kogu firma edukamaks. Äripäev uuris teiste seas ka Proeksperdilt, mismoodi on selles ettevõttes töökeskonda panustatud, et töötajaid inspireerida.
Telefoniboks Proeksperdi kontoris
  • Telefoniboks Proeksperdi kontoris Foto: Meeli Küttim
2013. aastal otsustas 130 töötajaga disaini- ja tarkvaraettevõte Proekspert muuta nii ettevõtte toimimist, klientidele pakutavaid teenuseid kui ka tervet ärimudelit.
“Soov oli muuta ettevõte kliendikeskseks ja töötajate rahulolu suurendada. Juhtide asemele valisime eestvedajad ning andsime töötajatele rohkem vastutust. Viisime kogu juhtimise rohujuure tasandile,” rääkis ettevõtte ekspordi- ja välisturunduse eestvedaja Helen Lillep.
• Proeksperdi uue kontori loomisel said töötajad ise kaasa mõelda. 2014. aastal kolis ettevõte uude peakontorisse, mis asub Eesti esimeses sellises ärihoones, mis vastab rohelise büroo sertifikaadi tingimustele. Üldpindade siseviimistluses on kasutatud võimalikult palju looduslikke materjale, hoone all on spetsiaalne vihmaveemahuti, kuhu kogutakse katuselt sademevesi, mida kasutatakse pärast filtreerimist näiteks tualettruumides.
• Ettevõtet kujundades ja töötajaid värvates peeti silmas töötaja vaatenurka. Kontor ei ole avatud kontor, pole ka kabinette. Töötatakse kärgedes, mis tähendab, et meeskonnad, kes ajavad ühte asja, töötavad koos.
• Kärgede keskel on koosolekute ja kohtumiste alad ning sopilistes tööruumides privaatsed nurgakesed, kus vajadusel eravestlust pidada. Koosolekulaudade klaastööpinnale saab markeriga märkmeid teha ning need hiljem kustutada.
• Telefoniboksides saab teisi segamata telefoniga rääkida või paari inimesega nõupidamise korraldada. Ukse kõrval olev Brokise punane õhupall-valgusti annab märku, kas boks on parasjagu vaba või hõivatud. Telefoniboksi küljel saab redelist ronida üles lavatsile, kus saab hetkeks silma kinni lasta.
• Avaras köögis valmistavad meeskonnad ühiseid lõunasööke, kord kuus käivad hommikusööki tegemas ka profikokad. Kontori juurde kuulub ka suur terrass, kus suvel toimuvad joogatunnid, peetakse koosolekuid või käiakse lihtsalt värsket õhku hingamas.
Lennar Käämer
Loe pikemalt Äripäevast ja saad teada mismoodi veel teisedki ettevõtted on töökeskkonda panustanud, et oma töötajaid inspireerida.
Proeksperdi kontor
  • Proeksperdi kontor Foto: Meeli Küttim

Seotud lood

Uudised
  • 31.03.16, 00:14
Playtech avas Ülemiste Citys uue kontori
Täna avas Playtech pidulikult uued tööruumid Ülemiste Citys. Sündmusel osalesid ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ning ettevõtlusminister Liisa Oviir.
Uudised
  • 13.10.16, 15:37
Aasta Ettevõte 2016 tiitlile pretendeerib kaheksa ettevõtet
Täna õhtul toimub Kultuurikatlas pidulik auhinnagala Eesti Parimad Ettevõtted 2016, kus tunnustatakse taaskord edukaid Eesti ettevõtteid ja ettevõtjaid. Lisaks Ettevõtluse Auhinna konkursi ja Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime edetabeli parimatele kuulutatakse galal välja ka Aasta Ettevõte 2016.
Uudised
  • 13.09.16, 20:30
Proekspert hakkab arendama maailma võimsama neutronkiirguse allika juhtimissüsteemi
Eesti tarkvara- ja disainiettevõte Proekspert võitis raamhanke ning hakkab ühena kümnest maailma IT-ettevõttest arendama Rootsis paikneva rahvusvahelise teaduskeskuse European Spallation Source’i (ESS) neutronkiirguse allika komplekset juhtimissüsteemi.
Uudised
  • 24.10.16, 09:37
Proekspert ostis turvalisust tõstvat tehnoloogiat
Proekspert Group AS omandas 17% osaluse veebitehingute turvalisust tõstvas ettevõttes BrowserID.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele