29. juunil sõlmis Läti majandusministeerium kokkuleppevedusid vahendavate platvormide Uberi ja Taxifyga koostöömemorandumi, milles osapooled leppisid kokku koostöös jagamismajanduse edendamisel.
Poolte sõnul märgib see uut kvaliteeti aruteludes kokkuleppevedude väljakutsete üle ning nende rolli üle Läti majanduses. Allkirjastatud dokument on baasiks konstruktiivsele dialoogile, kuidas kokkulepevedude teenuse pakkujad sobitada Läti transporditööstuse ja sealse õigusliku raamistikuga.
Uberi Eesti ja ühtlasi kogu Baltikumi tegevjuhi Enn Metsari sõnul otsitakse igal pool Euroopas võimalusi luua konstruktiivseid partnerlusi poliitikakujundajatega.
„See koostöömemorandum Läti majandusministeeriumiga on oluline samm, mis toetab kasvavat nõudlust digitaalse majanduse järele. Koostööplatvormid nagu Uber loovad uusi majanduslikke võimalusi ning omavad positiivset mõju viisile, kuidas inimesed linnades liiguvad. Me oleme rõõmsad järjekordse hea partnerluse üle Baltikumi tulevikku vaatavate riigiasutustega.“
Seotud lood
Eesti Jagamismajanduse Seltsi liikmed avaldavad täna Riigikogu ees ühiselt mõtlevate ettevõtjate kogunemisega jagamismajandusele toetust. Samal päeval on Riigikogus esimesel lugemisel seaduseelnõu, mis reguleerib Eestis sõidujagamise.
Riigikogu majanduskomisjon saatis 12. detsembril kokkuleppevedusid reguleeriva eelnõu fraktsioonidele tutvumiseks ning ootab nende tagasisidet ja ettepanekuid tuleva aasta 23. jaanuariks. Eelnõuga reguleeritakse füüsilise ja juriidilise isiku kokkuleppeveo korraldust ning leevendatakse taksoveo nõudeid.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellitud ning Technopolis Group Eesti OÜ ja Ernst & Young Baltic ASi poolt läbi viidud uuringust selgub, et kolme Eesti suurima jagamismajanduse sektori käive oli 2016. aastal 40,3 miljonit eurot.
Alates tänasest on ettevõtjate vahel sõlmitud koostöölepingu tulemusel kõigil soovijail võimalik Taxify'ist tellida Green Takso hübriidmootoriga autosid.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.