Tartu ülikooli arvutiteaduse üliõpilased asuvad tänasest 22. juunini teist aastat järjest ainsa Baltimaade võistkonnana võistlema Frankfurdis rahvusvahelisel tudengite arvutiklastri ehitamise võistlusel. Tudengimeeskond tunneb end tugevalt, sest eelmise aasta kogemus on palju õpetanud.
Võistlusel ehitatakse aja peale arvutiklaster ning žürii testib nende võimekust erinevate rakenduste jooksutamisega – näiteks ilmaennustus ja suuremahuliste andmete visualiseerimine ning maatriksite korrutamine. Selleks on vaja häid teadmisi süsteemihaldusest, programmeerimiskeelest C/C++ ning kompileerimisest ja profileerimisest.
Tudengimeeskonna juhendaja, TÜ arvutiteaduse instituudi programmeerija Artjom Lind ütles, et tudengid on põhjalikult ette valmistunud peamiseks katsumuseks, milleks on rakenduste optimeerimine oma süsteemi jaoks: „Tänu toetajatele on sel korral meil kasutada ka palju tõhusam riistvara.”
Meeskonnaliikmed arvavad, et on möödunud aasta kogemuse põhjal palju õppinud ning valmis võistlema meeskondadega maailma tippülikoolidest.
Meeskonna esindaja, TÜ informaatika tudeng Andre Tättar arvab, et võistlus on hea viis õpetada noortele suuremahuliste andmetega töötamist, sest pea kõik teaduse saavutused tulevad superarvutite abil:„Võistlus on hea võimalus tugevdada Tartu ülikooli ja Eesti IT hariduse positsiooni maailmas, sest pea kõikide maailma tugevate IT ülikoolide ja ettevõtete esindajad on sündmusel kohal.“
Sarnaselt eelmisele aastale, võisteldakse ka sel aastal Saksamaa, Hispaania, Lõuna-Aafrika, Singapuri, Ameerika, Hiina jt riikide ülikoolide meeskondade vastu.
Eesti rahvas saab kohalikele noormeestele kaasa elada fännilemmiku valimisel
http://goo.gl/53gk8A. Hääletada saab alates 20. juunist Eesti aja järgi kell 16.00 kuni võistluse lõpuni 22. juunil.
Võistlust korraldab HPC Advisory Council ning üritusele on oodatud ligi 3000 külalist. Tudengite osalust võistlusel toetavad IT Akadeemia, IBM, Mellanox.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal Kaasanis toimunud informaatikaolümpiaadil said Tartu kesklinna kooli 9. klassi õpilane Toomas Tennisberg hõbemedali ja Tallinna reaalkooli 12. klassi õpilane Oliver Nisumaa pronksmedali.
President Toomas Hendrik Ilves külastas 26. juulil koos abikaasaga Tartus tegutsevaid IT-ettevõtteid ning kohtus Garage48 HUB Tartu ruumides kohalike idufirmade kogukonna esindajatega, kus arutati üheskoos viimaseid arenguid Tartu ettevõtluskeskkonnas. Ettevõtjad jagasid rõõmu toimunud arutelude üle.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse konverentsil „Fiiberoptiline haridustee“ anti möödunud nädalal aasta e-kursuse tiitel Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt“. Samuti on see kursus sel aastal 31 e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinu seas.
Tartu ülikool näeb oma rolli inimeste IT-pädevuse suurendamises, kuna ühiskonnas muutuvad üha olulisemaks inimese üldpädevused ja innovatsioon tekib sageli just erinevate valdkondade kokkupuutepunktis. Nii avab ülikooli arvutiteaduse instituut sel aastal vastuvõtu magistriõppekavale „Infotehnoloogia mitteinformaatikutele“, mille lõpetajad saavad siduda IT-teadmised varasema erialaga ja luua midagi täiesti uut.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.