Pariisis Euroopa olulisimal kaitsevaldkonna messil Eesti kaitsetööstust esindanud ettevõtted sõlmisid mitmeid olulisi rahvusvahelisi koostööleppeid ning tunnustavad kaitseministeeriumit Eesti firmade usaldusväärsuse kasvatamisel.
Esmakordselt Eurosatory messil osalenud Eesti suurima mehitamata lennuvahendite tootja Threod Systemsi meeskonda üllatas messikülastajate otsene ja ettevalmistatud huvi Threod’i lennuvahendite ja alamsüsteemide vastu. Nii mõnigi külastaja pidas Threod’i selle aasta messi parimaks leiuks. Threod Systems osales laia mehitamata lennuvahendite valikuga ja muuhulgas esitles ettevõte Pariisis kaitseministeeriumi toel valminud mehitamata lennuvahendite autopilooti, mis eristub konkurentidest turvalisuse astme ning adaptiivse lennualgoritmi poolest. “Kohtusime UAV hankijate ja partneritega üle maailma. Kohtumistel tutvuti meie uute tehniliste lahendustega ja sõlmisime ka mitu kokkulepet edasiseks koostööks,” lisas Threod Systemsi juhatuse esimees Sten Reimann.
Baltimaade juhtiv politsei ja kaitsejõudude treeningsüsteemide tootja Eli oli messil väljas nii simulaatorite kui muude treeningvahenditega ning ettevõtte mehitamata tehnoloogiate divisjoni juhi Priit Leomari sõnul tunti mõlema tooteportfelli vastu suurt huvi. “Kontaktide hulk oli väga suur ja eelmised korrad on näidanud, et nende positiivne mõju avaldub paari aasta vältel. Väikesel ettevõttel ei ole lihtne jalga suurte ettevõtete uksele vahele saada, kuid messil osalemine ning kaitseministeeriumi esindajate kohalolek kasvatavad usaldusväärsust,” rääkis Leomar.
Superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies juhatuse esimees Taavi Madiberk tõi välja, et uue põlvkonna relvasüsteemid vajavad järjest enam kõrgeid voolusid. “Superkondensaatorid on selleks ideaalsed lahendused. Jõudsime mitmete praeguste klientidega sõlmida kokkulepped pilootprogrammide osas. Spetsiifiliselt viime üle veokitööstuses ennast juba tugevalt tõestanud mootorikäivitusmooduli kaitsetööstusrakendustele, kus töökindlus iga ilmaga võib osutuda elutähtsaks küsimuseks,” ütles ta.
Defendec tutvustas Pariisis autonoomset ja täisautomatiseeritud maismaa piirijälgimise süsteemi Smartdec. “Smartdec annab oluliselt parema teadlikkuse piiril toimuvast. Meie tehnoloogia tugevuseks on masinõppe algoritmide kasutamine ja integreeritud kontseptsioon, mille keskmeks on patareitoitel raadiosidel töötavad sensorid, mida saab ühendada droonide, mehitamata sõidukite, kaameratornide ja radaritega,” selgitas Defendeci juht Jaanus Tamm.
Pariisis Eurosatory messil tutvustasid oma tooteid sellised Eesti kaitsetööstuse juhtivad ettevõtted nagu Milectria Est, Milrem, BHC Laboratory, Bytelife Solutions, Defendec, Rantelon, ELi Military Simulations, Semetron, Skeleton Technologies, Telegrupp, Terramil, Threod Systems ja Toci. Eesti ettevõtetel on messil ühisstend ja ettevõtete osalemist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.
Seotud lood
Innovaatilisi superkondensaatoreid arendav Eesti idufirma Skeleton Technologies avas täna uue tootmisliini esimese etapi. Valmides võimaldab liin toota aastas kuni pool miljonit superkondensaatorit. Investeeringu kogumaht ulatub 3,5 miljoni euroni. Pidulikust sündmusest võttis osa ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.
Täna, 21. märtsil sõlmib Eesti Kaitsetööstuse Liit Ameerika Ühendriikides koostöölepingu USA Kaitsetööstuse Liiduga (NDIA). Koostööleppe eesmärgiks on soodustada Eesti kaitsetööstusettevõtete pääsu USA turule ning toetada toodete ja teenuste eksporti, selgitas Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimees Kuldar Väärsi.
Malaisia riskikapitali investeerimisfirma FirstFloor Capitali juhtimisel sai 13 miljoni euroni küündiva uue investeeringu Eesti ettevõte Skeleton Technologies, millel on nüüd potentsiaal rahvusvahelise superkondensaatorite turu muutmiseks ja areneda kasutusvalmis energiasalvestitele spetsialiseeruvaks ettevõtteks.
Peaminister Taavi Rõivas külastab koos 23st ettevõttest koosneva äridelegatsiooniga 21.-25. märtsini Ameerika Ühendriikide idarannikut.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.