Möödunud nädala reedel lõppes kolmandat korda toimunud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia nädal ICT Week 2016, mille tänavusteks põhiteemadeks olid e-valitsemine, e-residentsus, roheline IT, nutitööstus, finantstehnoloogia ja riistvara areng.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse egiidi all korraldatud nädal tõestas, et arenguks on vaja rahvusvahelist koostööd, kus oma ala eksperdid saavad kokku tulla ning jagada üksteisega lisaks teadmistele ka muljeid ja emotsioone, sest just innovatsiooni- ja ettevõtjasõbralik meelsus on see, mis uute ideede arendajad võiks Eestisse tuua.
Ürituste käigus astusid teiste seas üles endine Ungari tervishoiuminister Miklós Szócska, riskiinvestor Tim Draper, kes keskendus oma sõnumis riskikapitalifondidele ja eelkõige sellele, mida tema investeerides ühes idufirmas otsib. Lisaks veel Yorki hertsog prints Andrew, Innovation Norway juht Anita Krohn Traaseth, kes leidis, et väikesed riigid nagu Eesti ja Norra vajavad maailmaturgu, küsimus on, kas suudame ja oskame ennast maailmale pakkuda, ja paljud teised asjatundjad nii Eestist kui välismaalt.
Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel toimuv ICT Week 2016 on piirkonna üks tähtsamaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teemanädalaid, mille keskmes oli e-valitsemine ja e-residentsus, roheline IT, nutitööstus, finantstehnoloogia, riistvara areng ja muud teemad. Rohkem informatsiooni
www.ictweek.eu ja
www.facebook.com/EstonianICTWeek.
Seotud lood
Briti kuningakoja liikme, Yorki hertsog Andrew poolt algatatud startup-võistlus Pitch@Palace toimub esimest korda väljaspool Suurbritanniat. 1. juunil Kultuurikatlas toimuvale võistlusele kandideeris üle 110 startupi 11 riigist, kelle seast valiti parimad – 7 Eesti ja 2 Läti startupi.
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja peaminister Taavi Rõivas kinnitasid täna Tallinnas valmisolekut ja soovi Euroopa ees seisvatele probleemidele koos lahendusi otsida. Homme saab Merkelist Eesti e-resident.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab 7. septembril ametlikult esinduse Singapuris, et tugevdada Eesti ettevõtete eksporti Kagu-Aasia riikidesse, kasvatada e-residentide arvu ja kaasata piirkonnast välisinvesteeringuid.
Industry 4.0 in Practice konverentsil rääkis Hyrles OÜ tegevjuht Urmo Sisask, et tööstus 4.0 kiire arengu valguses ei tohi unustada peamist, inimesi. „Üks asi on puhas programm või lahendus, aga teine ja väga oluline faktor on töötajad. Inimeste ülesanded ja töökohustused muutuvad ning sellega seoses ka mõisted ja koolitusvajadused,“ selgitas Sisask.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.