President Toomas Hendrik Ilves avas täna 2 päeva kestva rahvusvahelise suurürituse Tallinn e-Governance Conference, kus eGA – E-riigi Akadeemia – toob iga-aastasele konverentsile Eesti pealinna kokku e-riigi valdkonna otsustajad, arengukoostöö rahastajad, kodanikuühiskonna esindajad ja IT valdkonna ettevõtjad üle maailma.
- Foto: Raigo Pajula (Vabariigi Presidendi Kantselei)
Eesti riigipea sõnum konverentsile kogunenud e-riigi valdkonna otsustajatele oli lihtne: “Palun teil silmas pidada, et digiajastul on valitsuse ülesanne arendada teenuseid inimesele, mitte olla enam olemas pelgalt riigi administratsiooni juhtimiseks.” Nii ongi e-valitsemine üha enam muutumas pigem e-administreerimiseks, tõdes ta.
President Ilves rõhutas valitsuse osa identiteedi tagamisel – nii füüsiliselt, aga aina enam ka digitaalselt.
“Olen arvamusel, et 21. sajandil peaks valitsuse roll olema turvalisuse ja õiguste kaitse digikeskkonnas ning möödapääsmatu vahend on siin usaldusväärne identiteet selles keskkonnas. Aeg on valitsustel pöörata rohkem tähelepanu teemale, kuidas olla kindel, et isik on tõepoolest see, kes ta väidab end Internetis olevat," ütles president Ilves.
Tallinn e-Governance Conference keskendub sel korral e-riigi mõjule riikide majandustele ja ühiskondadele tervikuna. Seda teemat on käsitlenud ka Maailmapank on viimases arenguaruandes „Digital Dividends“, mille koostamist juhtis ka president Ilves.
Konverentsil tutvustatakse eGA poolt välja arendatud küberturvalisuse indeksit, mis on unikaalne tööriist riikide küberturvalisuse suurendamiseks, ning arutatakse teemal, kuidas küberturvalisust mõõta ja hinnata.
30. – 31. mail IKT Nädala raames toimuva Tallinna e-valitsemise konverentsi fookuses on e-valitsemise mõju majandusele ja ühiskonnale. Kahepäevasel konverentsil osaleb 340 avaliku ja erasektori esindajat enam kui 50 riigist. Eksootilisematest maadest on esindatud Fääri saared, Mauritius, Seišellid, Haiti, Kõrgõzstan, Austraalia ja Namiibia.
Ürituse ülekanne on jälgitav tallinnconference.ee/online –lehel ning Postimehe ingliskeelses ja tehnoloogiaportaalis.
Seotud lood
Presidendi Kultuurirahastu ja Danske Bank kuulutavad välja hariduspreemia väärtuses 12 000 eurot, mis jagatakse kolme preemiasaaja vahel. Samuti kuulutavad Presidendi Kultuurirahastu ja Skype Eesti välja reaalteaduste eripreemia väärtuses 4000 eurot. Mõlemale preemiale saab kandideerida 3. oktoobrini.
President Toomas Hendrik Ilves alustas täna töövisiiti Kanadasse, et juhatada Montrealis toimuval Global Progress Summit’il digiühiskonna ja demokraatia teemalist paneeli. Kanadast suundub riigipea New Yorki, et pidada kõne ÜRO 71. Peaassamblee avanädalal ning osaleda ÜRO kõrgetasemelistel kohtumistel.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.