Soome mobiilimängu Angry Birds (vihased linnud) ainetel valminud joonisfilm linastus läinud nädalavahetusel edukalt nii USAs kui Hiinas, tõugates USAs piletimüügi tulult esikohalt Kapten Ameerika, kirjutas Äripäev.
USAs ja Kanadas kokku laekus Sony Corp’i levitatud filmi piletite müügist läinud nädalavahetusel 39 miljonit dollarit, jättes kolmandat nädalat kinodes jooksnud filmi „Kapten Ameerika: Kodusõda“ 33,1 miljoni dollariga teiseks, vahendas agentuur Bloomberg.
Hiinas kerkis läinud reedel ekraanile jõudnud vihaste lindude film samuti piletimüügi tippu, tuues nädalavahetusega maailma suuruselt teisel filmiturul sisse ligi 30 miljonit dollarit. Ka siin tuli Kapten Ameerikal alla vanduda ja leppida teise kohaga.
Filmi hea vastuvõtt suurtel turgudel on kinnitus, et algselt mängu ja nüüd filmi tootnud
Rovio Entertainment Oy risk tasus end ära.
Filmi eelarve oli 65 miljonit eurot ja sellele tuleb lisaks rehkendada ligi 100 miljonit dollarit turunduskulusid. Loe lähemalt
Äripäevast, kes maksis selle raha, kui palju on piletimüügist juba laekunud ja kui suur on prognoos.
Autor: Sirje Rank, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Eesti ja Soome vahel peab toimima piiriülene automatiseeritud ravi- ja töötuskindlustuse andmete vahetus, mis aitaks parandada teenuste kättesaadavust ja vähendaks bürokraatiat, ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski eile Helsingis toimunud kohtumisel Soome sotsiaalteenuste ministri Juha Rehulaga.
„Angry Birdsi“ mängu looja Rovio teatas, et sai eelmisel aastal 142 miljoni euro suuruse käibe juures 13 miljonit kahjumit, teatas ettevõte.
Eestist alguse saanud mängufondi GameFounders ja Soome-Hiina ühisfirma MyGamez poolt 30. mail korraldatava “Games on Tour” minikonverentsi raames külastavad Eestit üle kümne Hiina ja Aasia investeerimisfondi, millede kogumaht ulatub miljarditesse.
Rootsi tehnoloogiasektoris on enim miljardäre (Rootsi kroonides) sündinud mängude alalt, näitab Rootsi majanduslehe Dagens Industri värske ülevaade.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.