Starship Technologies tegevjuht ja asutaja, Skype’i kaasasutaja Ahti Heinla ütles 10. Danske Liidrite Foorumil rääkides, et äri peab olema avatud globaalsele turule.
- Foto: Starship Technologies
TULE KONVERENTSILE
Vaata, kes on juba osalejana kirjas
SIITOma ala tipud räägivad sel konverentsil teemal, kuidas leida parim IT-töötaja oma firmasse?
Anneli Heinsoo teeb ettepanekuid, kuidas laiendada Eesti IT tööjõuturgu. Tieto juhina annab ta 3 soovitust, mida iga ettevõte saab ise ära teha.
Agur Jõgi Bigbankist analüüsib, kuidas kohaliku IT-töötaja ootused ja rahvusvahelised oskused kooskõlla viia.
Mart Ambur Kühne + Nagelist, Tiit Paananen Pipedrivest, Raul Ennus Helmesest ja Jüri Saarma Nortalist otsivad kastist väljas lahendusi üle IT valdkonna tööjõuprobleemile.
Tutvu kõikide esinejatega
SIINKonverents toimub 12.05 hotellis Meriton, Toompuiestee 27, Tallinn
Heinla sõnul ei oleks paljud meist oodanud aastaid tagasi, et Booking.com või Facebook võtavad enda kätte nii suure osa Eesti hotelliärist või meediast. Ta on kindel, et 25 aasta pärast ostavad inimesed endale jooniste järgi maja, mis ehitatakse valmis kaugel maal tehases ja kohapeal Eestis panevad robotid selle kokku – valdav enamus sellest rahast aga läheb välismaale.
„Ma arvan, et ka Eestis on võimalik ehitada selliseid globaalseid ärisid. Kindlasti ärgitan inimesi selles suunas mõtlema. 25 aasta pärast ei pruugi teatud erialadel olla enam võimalik Eestis äri teha, teed seda kas globaalselt või ei tee seda üldse,“ lisas Heinla.
Heinla on veendunud, et ettevõtte ärimudel peab võimaldama kiiret globaalset kasvu. Liigne sõltuvus inimressurssidest võib tekitada probleeme.
Seotud lood
2010. aastal lõi Ilkka Paananen koos viie kaaslasega mobiilimänge loova ettevõtte Supercell. Helsingis paarikümneruutmeetrisest kontoritoast alguse saanud firma väärtuseks pakutakse praegu 10 miljardit eurot. Päevane kasum ulatub 2 miljonini. Oma teekonnast tippu käis Paananen täna toimunud Ernst & Youngi aasta ettevõtja ümarlaual rääkimas.
Pakiroboteid tootev eestlaste idufirma Starship Technologies kaasas miljoneid eurosid investeerimisringis, mida juhtis Saksa autotootja Mercedes-Benzi omanikfirma Daimler.
Eesti idufirma Starshipi iseliikuvad pakirobotid vuravad peagi ringi Londoni, Düsseldorfi ja Berni tänavatel.
Keskkonnaminister Marko Pomerants autasustas eile õhtul Eesti kõige keskkonnasõbralikumaid ettevõtteid, üldvõidu pälvis Starship Technologies OÜ maailma esimese kullerteenuse roboti arendamise ja turule toomise eest.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.