Esimese usaldusteenuse ja ainsa sertifitseerimisteenuse osutajana Eestis omistati Sertifitseerimiskeskusele infoturvalisuse sertifikaat ISO/IEC 27001:2013.
Sertifitseerimiskeskuse (SK) teenused ja infoturbe haldussüsteem läbisid eelmisel aastal ISO/IEC 27001:2013 auditid, mille tulemusel on Sertifitseerimiskeskus vastavalt ISO standardile edukalt sertifitseeritud.
SK kvaliteedijuhi Katrin Laas-Mikko sõnul on infoturbe haldussüsteemi sertifitseerimine ettevõttele oluline tunnustus nii Eesti-siseses kui ka rahvusvahelises äris: „Anname endast alati kõik, et pakkuda parimaid usaldusteenuseid. Nüüd oleme saanud ka rahvusvahelise tunnustuse, et meie infoturbe haldussüsteem vastab infoturvalisuse standarditele.“
„ISO/IEC 27001 sertifikaadi saamine suurendab SK konkurentsivõimet ka rahvusvaheliselt. Samuti on meie klientide jaoks oluline teadmine, et lähtume teenuste osutamisel jätkuvalt kõrgeimast turvalisusest,“ ütles Laas-Mikko.
ISO/IEC 27001:2013 standard sisaldab nõudeid organisatsiooni infoturbe haldussüsteemi loomiseks, rakendamiseks, käigus hoidmiseks ning pidevaks täiustamiseks. Standard nõuab sellele vastavalt organisatsioonilt turvariskide pidevat hindamist ja jälgimist. Samuti nõuab standard meetmete rakendamist selliste riskide vähendamiseks ning kõigi intsidentide professionaalset käsitlemist nende mõju piiramiseks.
Sertifitseerimiskeskusele omistatud ISO/IEC 27001:2013 hõlmab infoturbe haldussüsteemi, mille alla kuuluvad SK poolt osutatavad sertifitseerimis- ja ajatempliteenused ning muud usaldusteenused, samuti sertifitseerimis- ja digitaalallkirjastamise tehnoloogiad ning rakenduste arendustegevused.
AS Sertifitseerimiskeskus on akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse osutaja ning nende teenustega seotud tarkvara arendaja ja opereerija. SK väljastab sertifikaate Eesti Vabariigi isikut tõendavatele dokumentidele (ID-kaart, Mobiil-ID, elamisluba, Digi-ID ja e-residendi Digi-ID). SK teenused võimaldavad mitmete riikide kodanikel ja asutustel e-teenustesse sisse logida ja digitaalallkirju anda.
Seotud lood
Tänase seisuga on Sertifitseerimiskeskus koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning mobiilioperaatoritega väljastanud 100 000 Mobiil-IDd. Kõige enam kasutavad eestlased Mobiil-IDd pangatoimingute tegemiseks ja avaliku sektori teenuste kasutamiseks.
1. juulist hakkas kehtima üleeuroopaline eIDASe määrus, mis reguleerib Euroopa siseturul elektrooniliste tehingute jaoks vajalikke usaldusteenuseid ning kvalifitseeritud usaldusteenuste osutajate nimekirja. AS Sertifitseerimiskeskus on üks esimestest ettevõtetest Euroopas, kelle usaldusteenused on sellesse nimekirja kantud.
Millega peab tegevjuht arvestama ja mida tegema selleks, et luua eeldused organisatsiooni infosüsteemide ja neis paiknevate andmete turvamiseks?
AS Sertifitseerimiskeskus (SK) tutvustas 3. novembril uut elektroonilise identiteedi lahendust Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetega, ei sõltu SIM-kaardist ning on kasutatav kõikjal maailmas
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.