Superkondensaatoreid tootev Eesti tehnoloogiaettevõte Skeleton Technologies annab esmakordselt välja 2000 euro suuruse stipendiumi, millele saavad kandideerida inseneri ja tehnika erialade magistriõppe tudengid.
Skeleton Technologies kaasasutaja ja tegevjuhi Oliver Ahlbergi sõnul vajab Eesti inseneride noor põlvkond arenemiseks ja tippu jõudmiseks ettevõtete tuge. “Otsime säravate silmadega nutikat tudengit, kes on oma valdkonna fänn. Stipendium annab noorele magistrandile võimaluse keskenduda õppetööle ning areneda oma valdkonna tipptegijaks,” rääkis Ahlberg.
Stipendiumile on oodatud kandideerima Tallinna Tehnikaülikooli elektriajamite ja jõuelektroonika, mehhatroonika, tootearendus- ja tootmistehnika või elektroonika ja kommunikatsiooni erialade magistriõppe üliõpilased. Kandideerimine lõppeb 20. aprillil. Täpsema ülevaate kandideerimiseks vajalikest sammudest ning protseduurist leiab Skeleton Technologies kodulehelt:
http://goo.gl/7FmBlrAhlberg sõnas, et Skeleton Technologies jaoks on valdkonna arendamine ja järelkasvule panustamine olulised. “Oleme olnud viimastel aastatel väga mitmete initsiatiivide toetaja ning panustanud ka sisuliselt. Soovime aidata arendada Eesti inseneride järgmist põlvkonda, kes teeksid oma tööd hingega ning suudaksid oma ideed ellu viia. See aitab kaasa Eesti terviklikule arengule, sünnib rohkem kõrgtehnoloogilisi ettevõtteid ning andekad eestimaalased saavad oma andeid rakendada koduses Eestis,” rääkis Ahlberg.
Hiljuti on Skeleton Technologies panustanud nii rahaliselt kui ka sisuliselt erinevatesse valdkonna sündmustesse. Näiteks on toetanud Negavatti ja erinevaid Garage48 üritusi, samuti möödunud aasta lõpul Mektorys toimunud rahvusvahelist TehnoHack võistlust.
Eesti päritolu Skeleton Technologies toodab superkondensaatoreid, mis on tavalistest akudest suurema võimsustiheduse ja pikema elutsükliga energia salvestamise seadmed. Skeleton Technologies’e seadmed on toodetud patenteeritud kõrgtehnoloogilisest materjalist, mis lubab neil võrreldes teiste lahendustega talletada kaks korda rohkem energiat ja viis korda suuremat võimsust.
Ettevõtte loodud tehnoloogia on juba kasutusele võtnud Euroopa Kosmoseagentuur, kõrgtehnoloogiline autotööstus ja suuremahulise energiasalvestamisega tegelevad ettevõtted. Ettevõtte investorite hulka kuulub UP Invest OÜ, riskikapitali ettevõte, mille investeeringute hulka kuuluvad ka Eesti Meedia AS, Apollo Holding OÜ jt ettevõtted, ning AS Harju Elekter, NASDAQ OMX Tallinn börsil noteeritud elektriseadmete tootja.
Seotud lood
Malaisia riskikapitali investeerimisfirma FirstFloor Capitali juhtimisel sai 13 miljoni euroni küündiva uue investeeringu Eesti ettevõte Skeleton Technologies, millel on nüüd potentsiaal rahvusvahelise superkondensaatorite turu muutmiseks ja areneda kasutusvalmis energiasalvestitele spetsialiseeruvaks ettevõtteks.
Skeleton Technologies valiti täna teist aastat järjest maailma saja mõjukaima ettevõtte hulka, mis töötavad välja innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi. Edetabelisse kandideeris sel korral rekordiliselt palju ettevõtteid - 9900 firmat 77 riigist.
Superkondensaatoreid tootev Eesti ettevõte Skeleton Technologies sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIP) laenulepingu summas 15 miljonit eurot. EIP laenul on Euroopa investeerimiskava keskmes oleva Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tagatis.
Pariisis Euroopa olulisimal kaitsevaldkonna messil Eesti kaitsetööstust esindanud ettevõtted sõlmisid mitmeid olulisi rahvusvahelisi koostööleppeid ning tunnustavad kaitseministeeriumit Eesti firmade usaldusväärsuse kasvatamisel.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.