Inimestevahelise sõidujagamise platvormi loonud idufirma Wisemile autojuhid hakkavad ka e-poest tellitud toidukotte vedama.
- Idufirma Wisemile logo. Foto: pixabay.com
Wisemile´i juhi Arti Küti sõnul saavad e-poest tellitud toidukotid klientidele kätte toimetada igapäevaselt töö ja kodukoha vahet liiklevad inimesed. „Eraisikust autojuhid teevad seda kordades odavamalt ja kiiremini kui kullerettevõtted, kuna Wisemile´i autojuhid ei pea tegema spetsiaalset lisasõitu, vaid nad toimetavad toidukotid otse oma naabruses elavatele inimestele,“ selgitas Kütt pressiteates. Eestis võiksid nendeks toidukauplusteks Wisemile´i teatel olla e-Selver, e-Maxima ja Prisma veebipood. Ent sama skeemi saab kasutada ka muudest veebipoodidest ning oksjonikeskkondadedest soetatud kaupade transpordiks. Wisemile´i visiooniks on Küti sõnul luua ühtne, terviklik ning hästi toimiv transpordivõrgustik, mis aitab säästa inimeste kulutusi. Samuti on sõidujagamisel suurem sotsiaalmajanduslik ning ökoloogiline efekt, kuna sõidujagamine aitab vähendada kõrgest liikluskoormusest tulenevaid ummikuid ning kasvuhoonegaaside emissiooni, lisas ta. Konkursil Ajujaht on Wisemile oma sõidujagamise ning veebipoodide transpordiplatvormi ideega jõudnud 30 parema hulka. Võitja selgitatakse välja kevadel. Selleks ajaks on Wisemile´il kavas veebipoodide transpordiplatvorm turule tuua. Wisemile asutas pool aastat tagasi tasuta sõidujagamise rakenduse, mis ühendab autojuhid sama teekonda sõita soovivate reisijatega. Autojuhtidel on läbi Wisemile´i äpi võimalus oma igapäevased sõidud kirja panna ning samal teekonnal sõitvaid reisijaid lisatasu eest peale võtta. Näiteks Tallinna-Tartu suunal on enamasti sõidu hind viis eurot.
Seotud lood
Ainus kord, kui Ajujahile saadeti rohkem ideid kui tänavu, oli 2009. aastal. Seda tulemust võib pidada väga heaks, kuna seitsme aasta jooksul on alustanud Eestis tegevust paljud kiirendid ja konkursid, rääkis Ajujahi EASi poolne projektijuht Marion Raudsepp.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.