1000-euroste arvete deklareerimiseks vajalikud täiendused tähendavad lisatööd ja -kulu, kuid Merit Tarkvara nende eest raha ei küsi.
„Tarkvara täienduste eest maksatava raha vaatepunktist on kahte liiki tarkvarafirmasid. Mõned kasutasid ilmselgelt olukorda ära ühekordse tulu teenimiseks ja küsisid täienduste eest raha. Teine osa firmasid, sealhulgas ka Merit Tarkvara, täienduste eest raha ei küsi. Merit Aktiva kasutajad saavad alati kõik täiendused automaatselt ja tasuta. See kehtib isegi tasuta pakettide kohta“, kommenteeris Kert.
Kert toonitas, et praeguse muutuse puhul on registrinumbrite sisestamine eelkõige ühekordne lisatöö, milleks Merit Aktiva ja ilmselt ka paljud teised tarkvarad leidsid suuremas osas registrinumbrid automaatselt, aga mõnede ettevõtet puhul oli siiski vaja käsitsi sekkuda.
„Ma usun, et enamuse heade tarkvarade puhul on töömahu suurenemine marginaalne. Aga tõesti, palju sõltub siin konkreetsest tarkvarast ja selle võimalusest/automatiseeritusest“, lisas Kert.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mullu levinud ametnike retoorika, et 1000euroste tehingute deklareerimine ei suurenda halduskoormust ega too kaasa lisakulutusi, on nüüdseks ümber lükatud, sest raamatupidamisteenuse pakkujad on pidanud hindu tõstma.
Väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele raamatupidamistarkvara pakkuv SimplBooks OÜ tegevjuht Jaanus Reismaa ütles ituudistele, et nende pakutava tarkvara puhul mingit lisatasu seoses 1000 euroste arvete deklareerimisega klientidele ei lisandunud ega lisandu ka tulevikus.
Kuigi paljudele ettevõtjaile tõusis raamatupidamisteenuse hind seoses tarkvara uuendamisega, ei läinud kõik teenusepakkujad seda teed, ütles tarkvaraettevõtte Directo tegevjuht Martin P. Rinne.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.