Google teatas, et on hakanud testima esemete kättetoimetamist mehitamata õhusõidukitega. Tehnoloogiagigant käivitas selle kuu aluges Project Wing (projekt tiib) raames saladusliku kaheaastase programmi.
Meeskond Google’i insenere ja mehitamata õhusõidukite (UAV) eksperte viisid sel kuul läbi rohkem kui 30 testilendu. Droonidega testiti erinevate kaupade transportimist sealhulgas šokolaadid, veepudelid, raadiod ja esmaabipakid. Testilennud toimusid 1 kilomeetri raadiuses, vahendab CNN Money.
Google arendas testimise jaoks ise välja tiibade ja rootoritega prototüübi, mis on 1,5 meetrit lai ja võib tõusta kuni 60 meetri kõrgusele. See on piisav, et vältida kokkupõrkeid majade ja puudega.
Mehitamata õhusõidukitel on potentsiaali viia läbi murrang kaupade transpordis. Google’ile tüüpilises võtmes püüab ettevõte avalikust veenda, et droone hakatakse kasutama selleks, et maailma paremaks teha. Alguses oli Project Wing’i eesmärgiks transportida õhusõidukitega südameinfarkti ohvritele elektrilisi südamestimulaatoreid (defibrillaatoreid).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Amazoni kaubadroonide kasutuselevõtt on aastate kaugusel, aga ettevõtte tegevjuht Jeff Bezos ütles, et varsti on need sama populaarsed nagu postiautod.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.