Brüsselis Belgia Senatis toimuval Euroopa parlamentide haridusele keskenduval kosmosekonverentsil tõstis Riigikogu esimees Ene Ergma esile Eesti esimest satelliiti Est-cube’i.
„Kosmos on üks kiiremini arenevaid majandus- ja teadusharusid ja kogu Euroopas nuputatakse, kuidas ärgitada rohkem noori õppima kõrgtehnoloogilistel erialadel,“ ütles Riigikogu esimees ja Eesti kosmosepoliitika töörühma esimees Ene Ergma.
"Eesti tudengisatelliidi Est-cube projekt on üks parimaid näiteid nii Eestis kui Euroopas, kuidas noored võivad osaleda tõsistes kosmoseprojektides," ütles Ergma.
Belgias 14.-15.oktoobril toimuv 15. Euroopa parlamentide kosmosekonverents on rahvusparlamentide vaheline foorum, kus tutvustatakse oma riikide kosmosepoliitikat ja -tegevusi, et tugevdada koostööd.
Est-cube on Eesti esimene satelliit. Eesti tudengisatelliidi projekt algas 2008. aasta suvel Tartu Ülikoolis, eesmärgiga edendada tudengite kosmosetehnoloogiaalaseid teadmisi ning sellest kasvas välja Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Lennuakadeemia ja Eesti Maaülikooli tudengite täismõõduline rahvusvaheline koostöö.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.