Kalev ASi tegevdirektor Kaido Kaare rääkis, et töötajate jälgimise süsteem on nende sektoris tavapärane ning võimaldab saada infot, kuidas inimesed liiguvad ning kuidas päeva paremini planeerida.
Kaare rääkis, et jälgimissüsteem annab parema ülevaate töötaja graafikust, režiimist - millisel kellaajal ta liigub -, ja võimaldab fikseerida, kas see on vahetuse algus või lõpp või on inimene majast väljas. „See annab ülevaate," selgitas Kaare. "See ei ole nüüd konkreetselt inimese jälgimiseks, vaid pigem selleks, et ettevõttel oleks ülevaade, kuidas inimesed majas, tootmisalal või tööalal liiguvad,” selgitas Kaare.
„See võimaldab päeva paremini planeerida, millal on lõuna, söögipaus, vahetus, mis iganes. Meil see (jälgimissüsteem - toim*) oma otstarvet täidab,” rääkis Kaare.
Äripäev küsis ettevõtetelt, kas, kui palju ning mis otstarbel nad kasutavad töötajate jälgimise süsteeme.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.