Igasuguse fondi valiku kriteeriumiteks on muu hulgas meeskond, nende eelnevad tööd, pakutav toode ise ja sealhulgas selle kulud ning kavandatavate investeeringute lepped, ütles ASi SEB Varahaldus juhatuse liige Sven Kunsing.
Äripäev kirjutas täna Arengufondi plaanist loobuda otseinvesteeringutest ning luua nn fondide fond, kuhu kaasata ka erakapitali, samuti pensioniraha.
„SEB pensionifondid kahtlemata kaaluvad sellist investeerimisvõimalust kõikide teiste saadaolevate alternatiivide kõrval,“ kommenteeris Kunsing ja lisas, et seda muidugi siis, kui see fondide fond ükskord valmis on.
„Praegu on SEB pensionifondid sarnase investeeringuna kasutanud BaltCapi erakapitalifondi, mis teeb otseinvesteeringuid Baltimaade mittenoteeritud ettevõtetesse, ning SEB enda private equity meeskonna loodud SEB Private Equity Opportunity fondi, mis investeerib globaalselt erinevate erakapitaliinvesteeringute fondijuhtide kaudu,“ täpsustas Kunsing.
Ta ütles, et üldiste investeerimispiirangute valguses on SEB pensionifondidel piisavalt investeeringuid alternatiivsetesse investeeringutesse. „Nende hulka kuuluvad kahtlemata ka erakapitaliinvesteeringud ehk private equity,“ lausus Kunsing. „Lähimal paaril aastal selliste investeeringute osakaalu märkimisväärset muutmist plaanis ei ole. Seda jällegi tulenevalt kehtivatest investeerimispiirangutest.“
ASi LHV Varahaldus juhatuse esimehe Mihkel Oja sõnul on LHV pensionifondid teinud ja tegemas erakapitali investeeringuid nii otse kui ka erakapitali fondide vahendusel. „Otsus, millisesse fondi investeerida, sõltub paljudest tingimustest, millest üks olulisemaid on fondijuhi varasem kogemus ja tulemus,“ rõhutas Oja.
Seotud lood
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.