Üleeile USA ja Eesti riigiasutuste koostööl kinni peetud küberkurjategijate ülesehitaja on Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) andmeil Tartu tehnoloogiafirma Rove Digital, mis hiljuti on oma nime muutnud Digitalu Eesti OÜ-ks.
Rove Digitali taga oli Vladimir Tsastshin, kes mõisteti juba 2008. aasta veebruaris Tartu maakohtu poolt süüdi arvutikelmuses, rahapesus ja dokumentide võltsimises.
FBI peab Rove Digitali küberkuritegu uueks paradigmaks ning nimetas uurimist nn. kummitusliku kliki operatsiooniks (Operation Ghost Click).
“Nad olid organiseeritud ja tegutsesid kui tavaline ettevõte, aga teenisid kurivaraga illegaalselt kasumit. Selle keerukuse taset polnud me varem näinud,” märgitakse raportis.
2007. aastal kuulutas Äripäev ülikiirelt oma käivet ja kasumit kasvatanud Rove Digitali Eesti edukaimaks IT-firmaks.
2005. aastal jõudsalt tööle hakanud Rover Digital kasvatas kolme aastaga oma käibe 9 miljonilt 112 miljonini ja kasumi 6,6 miljonilt 65 miljoni kroonini.
Ettevõtte on oma aruandes välja toonud, et müüs infotehnoloogilisi ja arvutialaseid teenuseid peamiselt Seišellidele, Briti Neitsisaartele ja USA-le.
Rove Digital pole oma 2010. aasta aruannet esitanud, aga 2009. aasta aruandest nähtub, et firmas töötas 18 inimest ning firma käive ja kasum on võrreldes 2008. aastaga kolossaalselt langenud.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.