Riskikapitalist Allan Martinsoni sõnul ei saa mineviku põhjal tulevikku ennustada, kuid need, kes üritavad valutult rikkaks saada, ei jõua üldjuhul mitte kuhugi.
"Kes üritab valutult rikkaks saada, need üldjuhul ei jõua mitte kuhugi," ütles Martinson eelmisel reedel Äripäeva finantskonverentsil.
Martinsoni andmetel on enamik edukaist firmadest kunagi sündinud kuskil garaažis. 90% plahvatuslikult üle maailma levinud toodetest on tehtud kiiresti, käepäraste vahenditega, mitte tuhandete inimeste arendustöö tulemusena. Tema sõnul pole aga ka praktiliselt mitte ühtegi juhust, kus eduka ettevõtte oleks asutanud üksikisik, tundmatu geenius.
"Garaažist ei alanud kohe edulugu. Esimesed viis aastat on olnud väga rasked," hoiatas Martinson samas.
Esimese viie aasta jooksul tehakse valesamme, peale seda toimub n-ö plahvatus. "Tiim on ettevõtte DNA," rõhutas Martinson, näidates noori Apple'i asutajaid ja küsides, kas kuulajad usaldaksid oma arvuti nende poiste kätte.
Plahvatuslike teenuste ja toodete turule toojatena tõi Martinson eeskujuks Ratmir Timashevit, Forticomi asutanud lätlast Vitaly Rubsteini, leedulast Ilja Laursi ja Aleksei Kostarevi.
Martinson märkis, et kahjuks ei jõudnud ta praeguseks miljardikroonise käibe saavutanud Forticomi õigel ajal investeerida.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.