Alusta lugemist siit: Jack
Kilby ja Robert Noyce
Kui internetist on vaja midagi leida, pöördutakse enamasti Google’i poole. Pisut enam kui kümne aasta eest oli aga tänaseks niivõrd tuntud kaubamärk vaid idee Stanfordi IT-tudengite Sergei Brini ja Larry Page’i peas. Idee, mis on nad tänaseks lennutanud maailma rikkaimate inimeste hulka.
Mis siis tegi Google’i eriliseks? Kas tegemist oli esimese otsingumootoriga? Tegelikult üldsegi mitte. Google polnud esimene, kuid tema asutajail oli õige idee. Nad said aru, et senine praktika, kus otsingumootorid otsisid veebilehti vastavalt märksõnadele, ei ole edukas. Otsingu tulemuseks oli palju veebilehti, mida kasutaja näha ei soovinud. Samuti olid olulised lehed segiläbi ebaolulistega. Google’i ehitamisel võeti aluseks, et veebileht on seda olulisem, mida enam teised lehed talle viitavad. Ning muidugi tõstab olulisust ka see, kui viited ise on olulistel lehtedel.
Tulemuseks oli oluliselt paranenud kvaliteet. Inimesed leidsid Google’i abil kõige tõenäolisemalt soovitu ning tee Google’i populaarsuse kasvule oli avatud. Tänaseks on Google muutunud niivõrd populaarseks, et ettevõtte nimestki on saanud verb. Lisaks otsingumootorile pakub Google paljusid teisi teenuseid, näiteks videojagamisprogramm YouTube või virtuaalne gloobus Google Earth.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.