Algselt oli see tehnoloogia mõeldud kaitsma
sõdureid keemiaründe eest. Nüüd tunnevad selle vastu huvi elektroonikakompaniid,
et pakkuda niiskuse, vihma või ootamatu vettekukkumise eest kaitset
mobiiltelefonidele ning teistele elektroonilistele pisividinatele.
Mobiiltelefon peab toimima nii sees kui väljas, aga ootamatult mobiiltelefoni sattunud vesi teeb kallile seadmele kõvasti kahju.
Tavalised lahendused telefoni väiksuse tõttu ei sobi: mingite lisakestade kasutamine ei tule kõne alla. Uudne ioon-mask katab telefoni täielikult, on üliõhuke – vaid mõni nanomeeter ning koosneb ioniseeritud gaasist või plasmast. Sellist üliõhukest katet saab lisaks mobiiltelefoni väliskorpusele kasutada ka telefoni sees, ilma et see kahjustaks õrna elektroonikat, teatas Cellular News.
Ioonkile on silmale nähtamatu ning veetilgad käituvad selle pinnal nagu elavhõbe. Telefoni välimus ega värv katmise käigus ei muutu. Samuti töötavad endiselt sama hästi mikrofonid ja kõrvaklapiaugud.
Suurbritannia kaitseministeeriumist väljakasvanud firma P2i, mis sellist tehnoloogiat pakub, näeb erilist perspektiivi näiteks mp3-mängijate katmises, mida edaspidi saaks näiteks ujulas või dushi all kanda.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.