Euroopa Liit avaldas tehisintellekti määruse ning see jõustub 1. augustil. Kuigi enamik sellest tulenevaid kohustusi hakkab kehtima alles kahe aasta pärast, tasub ettevõtjatel ja inimestel juba täna uute nõuetega arvestada, tõi välja advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Toomas Seppel.
- Vandeadvokaat Toomas Seppel Foto: Hedman
Tehisintellekti määruse eesmärk on tagada tehisintellekti vastutustundlik kasutamine ja arendamine Euroopa Liidus, luues eeldused innovatsiooni vastutustundlikuks arenguks. Seoses määruse jõustumisega ei pea ettevõtted oma tehisintellektil põhinevaid tooteid ja protsesse koheselt muutma, selleks on antud kuue kuu kuni kahe aasta pikkune üleminekuperiood, mis sõltub konkreetsest tehisaru mudelist. Samas kuna tootearendus on aeganõudev protsess, peaks ettevõtjad hilisemate vaidluste ja kulude vältimiseks juba täna viima oma protsessid ja arendatavad tooted kooskõlla tulevikus tekkivate nõuetega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.