Äripäeva palus arvamusliidritel, omanikel ja juhtidel kokku võtta lõppev aasta ja vaadata järgmisse. Millise jälje jätab bürokraatia vähendamise protsessile Marek Helmi ning Taavi Kotka siirdumine avalikust sektorist erasektorisse, küsib kaubandus-tööstuskoja juht Mait Palts.
Uue valitsuse moodustamine ja maksumuudatused on suurendanud teadmatust järgmise aasta suhtes.
Suure huviga ootavad ettevõtjad uut riigihangete seadust, mis algselt pidi jõustuma juba selle aasta aprillis. Ettevõtjad loodavad eelkõige seda, et hanked muutuksid läbipaistvamaks ning uus seadus annaks hankijale paremad võimalused alapakkumiste kõrvaldamiseks.
Ettevõtjate jaoks on heaks uudiseks see, et riik on viimastel aastatel võtnud bürokraatia vähendamise oma südameasjaks. Kui varasemalt oli see mõte vaid paberil kirjas, siis nüüd hakatakse nn nullbürokraatia projekti raames jõudma ka reaalsete sammudeni. Tuleviku asjus tekib aga küsimus, millise jälje jätab bürokraatia vähendamise protsessile Marek Helmi ning Taavi Kotka siirdumine avalikust sektorist erasektorisse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna tähistab teist sünnipäeva Eesti e-residentsuse projekt, mis annab välismaalastele võimaluse asutada Eestis ettevõtteid ja kasutada muid Eesti riigi e-teenuseid. Eestil on juba 15 000 e-residenti, kes on loonud Eestisse üle 1000 uue ettevõtte.
25. oktoobril ITuudised.ee ja Äripäeva korraldatud IKT Aastakonverentsil kutsus MKMi asekantsler IT-ettevõtjaid üles häält tegema ja riigilt rohkem nõudma.
Eesti IT-sektoril on suur potentsiaal aidata riigi majandusel kasvada, kuid selleks tuleb tegeleda murekohtadega, millega silmitsi seistakse, leiavad kolm valdkonna spetsialisti.
Head mehed tulevad erasektorist – ja enamasti nad lähevad ka erasektorisse tagasi. Miks, oli 29. oktoobri saate teema. Selle mõte sai alguse teatest ühe hea mehe, Taavi Kotka lahkumisest majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asenkantsleri kohalt.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.